SAFRANBOLU'DA 'AKLINIZ DA, KASKINIZ DA BAŞINIZDA OLSUN PROJESİ'

Safranbolu Belediyesi ve Safrabolu Müzekent Motosiklet Kulübü tarafından 'Aklınız da Kaskınız da Başınızda

Güncel 15.02.2016, 10:01 15.02.2016, 10:01
19
SAFRANBOLU'DA 'AKLINIZ DA, KASKINIZ DA BAŞINIZDA OLSUN PROJESİ'
banner36

Safranbolu Belediyesi ve Safrabolu Müzekent Motosiklet Kulübü tarafından 'Aklınız da Kaskınız da Başınızda Olsun Projesi' kapsamında, motosiklet sürücülerinin kask takmasını yaygınlaştırmak için trafik ışıklarına uyarıcı levhalar yerleştirildi.


 

20160214AW659663_01Proje kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, projenin ilçede motosiklet kullanımının hem yaygınlaşması hem de motosiklet sürücülerinin kurallara uyması için başlatıldığını söyledi.

Trafik ışıklarında kırmızıda durulmasından yola çıkarak, bu noktalara uyarı levhaları taktıklarını kaydeden Başkan Aksoy, "Bu vesileyle elbiseden kaska kadar kendilerini bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Otomobil Federasyonu ile birlikte bir bilinçlendirme programı ve akabinde Müzekent Motosiklet Kulübümüz ile birlikte bir ilkyardım eğitimi vermiştik" dedi.

Aksoy, Safranbolu'nun turizmde olduğu gibi sporun da her alanında adını duyurmaya devam edeceğini vurgulayarak, projenin dikkatleri çekeceğine inandığını dile getirdi.

Safranbolu Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir ise, 2014 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini belirterek, "Kuruluş amacımız bilinçli motosiklet kullanıcılarını oluşturmak. Bununla birlikte motosikletçi 'serseridir' imajını da siliyoruz artık.

Yine bugün yaptığımız etkinlikle kask kullanmayan arkadaşlarımıza kaskın hayat kurtarabileceğini hatırlatıyoruz. Ben motosiklet kullanmak isteyen tüm arkadaşlarımıza da kulübümüzde ücretsiz eğitimler verdiğimizi hatırlatmak istiyorum" dedi.

Proje kapsamında Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve kulüp üyeleri, Kıranköy mevkisinde bulunan trafik ışıklarına uyarıcı levhalar taktı.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74