SAFRANBOLU TSO'DAN İHRACAT YAPAN ÜYELERİNE EĞİTİM

Güncel 23.11.2016, 14:01 23.11.2016, 14:01
8
SAFRANBOLU TSO'DAN İHRACAT YAPAN ÜYELERİNE EĞİTİM
banner36

img_6137Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ihracatçı üyelerine yönelik 4 günlük “Dış Ticaret Eğitimi eğitim düzenlendi.


 

Konu ile ilgili bilgiler veren Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, “Bilindiği üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında ülkemiz ihracatı için 500 milyar dolar hedef konulmuştur.

Belirlenen hedefe ulaşmada ihracat pazarlamasını ve operasyonunu her aşamada başarı ile gerçekleştirilebilecek yetişmiş uzman elemanlara sahip olmanın önemi büyüktür.

Bu çerçevede, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak dış ticaret ile ilgili firma ve kuruluşlarda çalışan personellerin; bu alandaki bilgi ve becerilerini geliştirmek, dış ticaretin hedeflenen düzeye ulaştırılmasında ve sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla firma temsilcilerin katılımıyla düzenlenen programda katılımcılara dış ticarette ödeme şekilleri, teslim şekilleri ve finansman modellerine göre maliyet ve risk sorumlulukları, Pazar araştırması, pazara giriş ve ihracatta sağlanan devlet yardımları konularında bilgiler aktarılmıştır.

Günümüzde uluslararası ticarette en önemli rekabet enstrümanı olan bilgiye ulaşma ve eğitim konusunda Safranbolu Ticaret ve Sanayi odası olarak ihracatçılarımıza daha önceki yıllarda olduğu gibi her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74