SAFRANBOLU TSO'DAN AİLE İÇİ KURUMSALLAŞMA EĞİTİMİ

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerine ücretsiz olarak ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’

Güncel 07.03.2016, 18:51 07.03.2016, 18:51
16
SAFRANBOLU TSO'DAN AİLE İÇİ KURUMSALLAŞMA EĞİTİMİ
banner36

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerine ücretsiz olarak ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ eğitimi düzenlendi.


 

20160307AW680693_01‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ eğitimi Argestar Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Dr. Naci Çuhacı tarafından verilirken eğitime çok sayıda üyenin yanı sıra Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar katıldı.

Düzenlenen eğitimde konuşan Safranbolu Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, üyelerin sektörlerinde daha da başarılı olmaları için birçok ücretsiz eğitim verdiklerini ifade ederek, “Gerek dünyada, gerek ülkemizde başarılı olmuş şirketlerin yapısına baktığımızda çok büyük oranda aile şirketleri olduklarını görüyoruz.

Yapılan araştırmalara göre bu oran ülkemizde yüzde 95 civarı iken, ABD’de yüzde 96, İtalya’da yüzde 98, İspanya'da yüzde 80, İngiltere'de yüzde 75, Portekiz'de yüzde 70, İsviçre'de ise yüzde 90’lara yaklaşmaktadır. Ancak acı olan şudur ki dünyada ikinci kuşağın yönetiminde yaşamını sürdürebilen aile şirketlerinin ortalaması yüzde 5'i geçmemektedir.

Türk aile şirketlerinin karşılaştığı en temel sorun kurumsal yönetim eksikliğidir. Bizde üyelerimizin işlerinde daha başarılı olmaları, kurumsallaşmaları yolunda adımlarını daha sağlam atmaları için böyle bir eğitim verdik.

Eğitimimize katılan tüm üyelerimize eğitimin verimli olmasını diliyor. Üyelerimize katkı sağlayacak eğitimler vermeye devam edeceğiz” dedi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39