SADİ YAVER ATAMAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

Safranbolu’nun yetiştirdiği önemli değerlerden birisi olan Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman, vefatının 20

Güncel 11.12.2014, 10:30 11.12.2014, 10:30
19
SADİ YAVER ATAMAN MEZARI BAŞINDA ANILDI
banner36

Safranbolu’nun yetiştirdiği önemli değerlerden birisi olan Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman, vefatının 20. yılında mezarı başında anıldı.


 

20141210AW267381_02Safranbolu Aile Mezarlığı'ndaki anma törenine; Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar, Safranbolu Turizm Fakültesi Dekanı Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürbüz, İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı ile Ataman’ın ailesi ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy törende yaptığı konuşmada, Sadi Yaver Ataman’ın Türkiye ve özellikle Safranbolu için çok önemli bir değer olduğunu vurgulayarak, vefatının 20. yılında bu büyük değeri bir defa daha saygıyla andıklarını söyledi.

Kaymakam Bulacak da Sadi Yaver Ataman'ın Türkiye ve Safranbolu için çok önemli bir değer olduğunu vurgulayarak, folklore ve Türk Halk Müziği'ne büyük katkıda bulunduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından okunan Kur'an ve duaların ardından Sadi Yaver Ataman’ın hayatının yazılı olduğu kitabe törenle açıldı.

Burada yapılan törenin ardından Cıngıllıoğlu Sanat Galerisi'nde Sadi Yaver Ataman’ın fotoğraflarından oluşan serginin açılışı yapıldı.
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74