REKTÖR POLAT'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner108
Güncel 14.07.2021, 14:56
41
REKTÖR POLAT'TAN 15 TEMMUZ MESAJI
banner36

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. Devletimizin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik, demokratik sistemimizi hedef alan, ülkemizin bekasına kasteden hain darbe girişiminin, Milletimizin iradesi ile bertaraf edilişinin 5’inci yılını idrak ediyoruz. 

Aziz milletimiz, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu darbe girişimine izin vermemiş tek yürek olup tıpkı İstiklal Savaşında, Çanakkale’de olduğu gibi “Türkiye Geçilmez” diyerek vatan sevgisi ve bayrak aşkıyla cansiperane karşı koymuştur. Türk Milletinin gücünü tarihinden ve atalarından alan evlatları her şart ve durumda, iç ve dış mihraklara karşı “Türkiye’nin Geçilmez” olduğunu gösterecek kuvvet ve kudrete sahiptir. Bunu tarih boyunca göstermiştir, bundan sonra da yeri geldiğinde kahramanlık destanları yazmaya her zaman hazırdır. 

 Milli iradeyi yok sayarak yola çıkanlar, 15 Temmuz gecesi kutlu bir mücadele ile akamete uğramışlardır. Karabük Üniversitesi olarak 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin önemini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bayrağımız, vatanımız ve devletimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar (0)
banner11
12
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74