RAMSEY DE SENDİKAL MÜCADELE KIZIŞTI

Güncel 29.11.2014, 18:25 29.11.2014, 18:25
18
RAMSEY DE SENDİKAL MÜCADELE KIZIŞTI
banner36

oz-iplikÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI RAMSEY İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA TOPLANTISI YAPTI


 

GENEL BAŞKAN İNANÇ, RAMSEY ÇALIŞANLARINA BİRLİĞİNİZİ KORUYUN MESAJI VERDİ


  

Karabük’teki Ramsey firmasının fabrikasında uzun bir süredir örgütlenme çalışması mücadelesi veren Öz İplik-İş Sendikası, sendikalarına üye olan işçilerle dayanışma toplantısı yaptı.

Tüccarlar Kooperatifi Düğün Salonunda Ramsey işçileri ile bir araya gelen Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, bir güce karşı mücadele ettiklerini ve bu mücadeleden dönmeyeceklerini söyledi.

murat-inancİnanç, 5 aydır örgütlenme çalışması yaptıklarını belirterek, “ Biz sadece ve sadece emeğimizin karşılığını istiyoruz. Sadece ve sadece çocuklarımızı mutlu etmek için hakkımızı istiyoruz. Bizim Firma sahipleri ile bir davamız yok, biz asgari ücretle geçinemiyoruz . Patron bunu duy. Bu davayı ya kazanacağız, ya kazanacağız başka şansımız yok. Öz İplik - İş Sendikası bütün kadrosuyla burada. Bundan sonra görevini yapma sırası işçilerde. Buradan hodri meydan diyorum. Sen sendikaya karşısın bu işçiye 3-4 ikramiye ver ben buradan çekip gideceğim. Bu işçinin hakkını verin, bu işçilerde sendikadan istifa etsinler” dedi.

Genel Başkan Murat İnanç, işçilere örgütlenme için biraz daha çaba göstermelerini isteyerek, akşam ev ve çay sohbetlerini sıklaştırmalarını istedi.

Düzenlenen dayanışma toplantısına Sendikanın genel merkez yöneticilerinin yanı sıra Türkiye genelindeki Şube başkanları ile il temsilcileri de katıldı. Toplantı sonrası sendika yetkilileri tarafından toplantıya katılan işçilere çay bardağı hediye edildi.
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74