OVACIK'TA EV YANGINI

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI, BELEDİYENİN İTFAİYE ARACI OLMAMASINA İSYAN ETTİ  

banner73
Güncel 19.07.2014, 18:29 19.07.2014, 18:29
16
OVACIK'TA EV YANGINI
banner36

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI, BELEDİYENİN İTFAİYE ARACI OLMAMASINA İSYAN ETTİ


 

ovacik-yngn

Karabük’ün Ovacık ilçesinde meydana gelen yangında bir ev tamamen yandı. Çıkan yangın sonrası olay yerine gelen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, belediyenin itfaiye aracı olmamasına isyan etti.

Edinilen bilgiye göre, Ovacık ilçesine bağlı Ekinci köyünde Hasan Orhan’a ait ev, bacadan çıktığı tahmin edilen yangın sonrası tamamen yandı.

Yangına Ovacık Belediyesi'nin itfaiye aracı olmadığından Orman İşletmesi'ne ait 3 tonluk yangın arazözü müdahale etti. Tek arazöz ile yapılan müdahale sonrasında tek katlı ev tamamen yanarak, büyük çapta maddi hasar oluştu.

Yangın haberini alır almaz köye giden Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Ovacık Belediyesi'nin itfaiye aracı olmadığını ve bunun sıkıntısını yaşadıklarını belirterek şunları söyledi;

“Yangın çıkan köy AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin’in köyü. Allah'tan ki büyük bir facia ile karşı karşıya kalmadık. Orman İşletmesinin arazözü ile müdahale ettiğimiz yangında belediye olarak hiçbir şey yapamadık. Çünkü itfaiye aracımız dahi yok. Yangında geçmişte en büyük acılardan birini de değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin'in yaşadığını biliyoruz. Babası ve kardeşi yangında kurtarılmıştı. Bizler böylesi acıların bir daha yaşanmaması için belediyeye itfaiye aracını bir önce kavuşturmamız lazım. Bunun için de girişimler sürüyor” dedi.

Öte yandan çıkan yangınla ilgili olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlattı.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74