OTOBÜS TARLAYA UÇTU. 2 ÖLÜ, 28 YARALI

banner73
Güncel 11.03.2014, 15:31 11.03.2014, 15:31
9
OTOBÜS TARLAYA UÇTU. 2 ÖLÜ, 28 YARALI
banner36

20140311AW030842_05Bayburt’tan İstanbul’a cenazeye giden bir otobüs, Karabük’te tarlaya uçtu. 30 kişinin bulunduğu otobüsün altında kalan iki yolcu hayatını kaybetti


 

Kaza, sabah saatlerinde Karabük’ün Eskipazar ilçesi D100 karayolu Bayındır mevkiinde meydana geldi. Bayburt’tan yola çıkarak İstanbul’a cenazeye giden Naci Aksu idaresindeki 34 UV 4000 plakalı yolcu otobüsü bariyerleri aşarak tarlaya uçtu. Sürücüsünün uyuduğu iddia edilen kazada, otobüste 27 yolcu ve 3 otobüs personeli bulunduğu belirtildi. Bariyerlere çarpan otobüs 100 metre sürüklendikten sonra bariyerleri de aşarak yolun 5 metre altındaki tarlaya uçtu. Ters dönen otobüsten fırlayan yolcular otobüsün altında kaldı.

Yolculardan Süleyman Memiş ve eşi Meryem Memiş otobüs altında kalarak hayatını kaybetti. Kazada ölen karı kocanın yaşlarının 70 olduğu belirtildi. Karı kocanın cesetleri ekipler tarafından yapılan çalışmayla çıkardı. Olay yerine Bolu, Karabük ve Çankırı’dan çok sayıda ambulans ve kaza kırım ekibi sevk edildi. Otobüs içerisindeki yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Karabük Özel Medikal Hastanesi’ne sevk edildi.

Kazada yaralanan yolculardan isimleri tespit edilenler: “Mevlüt Aksu, Erdal Savaş, Zübeyde Okutar, Naci Aksu, Fadime Meral, Enver Akyüz, Ömer Aydın, Taşkın Meral, Nadide Akyüz, Necmettin Yıldız, Yusuf Akyüz, Eyüp Akyüz, Fazlı Savaş, Orhan Karataş, Sumani Akyüz, Burhan Aydın, Hüseyin Memiş, Yılmaz Gökdiken, Nevzat Akyüz, Nuh Akyüz.”

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever de kaza yerinde incelemelerde bulundu. Vali Alimoğlu, ilk belirlemelere göre iki kişinin otobüsün altında kalarak hayatını kaybettiğini söyledi. Alimoğlu, gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtti. Kaza yerine vinç sevk edilerek ters dönen otobüs bulunduğu yerden kaldırılacak.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Yorumlar (0)
10
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39