ÖĞRENCİLER KİTAP OKUDU VATANDAŞLAR İZLEDİ

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı desteğiyle Karabük’te kitap okuma alışkanlığını arttır

Güncel 09.09.2016, 13:01 09.09.2016, 13:01
9
ÖĞRENCİLER KİTAP OKUDU VATANDAŞLAR İZLEDİ
banner36

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı desteğiyle Karabük’te kitap okuma alışkanlığını arttırmaya yönelik projede 3 ülkeden 30 öğrenci banklarda oturup kitap okurken, vatandaşlar şaşkınlıkla gençleri izledi.


 
20160908aw846362_01Erasmus+ kapsamında gençlerde kitap okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen projeye Türkiye, Bulgaristan ve Makedonya'dan toplam 30 öğrenci katıldı.

Kemal Güneş Caddesi üzerindeki banklarda kitap okuyan Bulgar, Makedon ve Türk öğrencileri vatandaşlar şaşkınlıkla izledi.

Türk Ulusal Ajansı Türkiye grup lideri Emre Yağdaş, projenin gençlerde kitap okuma alışkanlığını arttırmaya yönelik bir proje olduğunu söyleyerek, “İnsanlarda farkındalık oluşturarak kitap okumayı sevdirmeye çalışıyoruz. Türkiye, Makedonya ve Bulgaristan’dan 30 kişilik öğrenci kafilesi var ve onlarla birlikte insanlar üzerinde farklılık oluşturmak için projemizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Avrupa Uluslararası Erasmus Projesi Türkiye lideri Erdem Benli ise, daha önce de gerçekleştirdikleri projeleri ile dünya üzerinde bulunan sorunları en az seviyeye indirmeyi hedefleyen aktiviteler yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Benli, daha önce gerçekleştirdikleri ve daha sonra gerçekleştirecekleri projelerde temel anlamda daha barışçıl, temiz ve daha güzel bir dünya hayal ettiklerini ifade etti."

Projeye Makedonya’dan katılan öğrenciler ise, gençlerde kitap okumayı arttırmayı hedefleyen projede telefon ve internet gibi alanlardan gençleri uzak tutup, insanlarla kaynaştırmayı hedeflediklerini söylediler.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39