O, ARTIK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Güncel 05.02.2015, 18:14 05.02.2015, 18:14
29
O, ARTIK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
banner36
namal-adaylik

SEDAT NAMAL, ADAYLIK İÇİN KARABÜK TSO BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ


NAMAL “KARABÜK VE KARABÜKLÜLERE İÇİN EN İYİ HİZMET YAPACAĞIMA İNANDIĞIM İÇİN BU YOLA ÇIKTIM”
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayarak görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Düzenlediği toplantısı düzenleyerek milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Sedat Namal “10 Şubat tarihi gelmeden istifamı açıklamamın arkasında hiç kimse bir şey aramasın. Erken istifa etmemin tek nedeni özgüvenim ve ben bu işi yapabilirimden kaynaklanıyor” dedi.

Milletvekilliği aday adaylığı için istifasını açıklayan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal göreve geldiklerinde dört ana projelerini olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi;

“Bundan bir buçuk yıl önce Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. B süre içerisinde yönetim kurulumuzu oluşturduk. Özellikle Karabük iş adamlarının, Karabük sanayicilerinin bir adım daha nasıl ileriye getirebiliriz, sanayileşmeyi Karabük’te nasıl kalkındırabiliriz şeklindeki çalışmalar doğrultusunda, hiç kimseyle kavga etmeden, birlik, beraberlik ve barış içerisinde bu görevi şimdiye kadar sürdürmeye çalıştık. Güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Göreve geldiğimizde dört tane projemiz vardı. Bunlardan bir tanesi Ticaret ve Sanayi Odasının yeni bina konusu idi. Bununla ilgili son aşamaya gelindi. Yine Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapacağımız Meslek Koleji konusu idi. Bunun temelini atacaktık fakat hava muhalefeti nedeniyle temeli atılamadı. 15-20 gün içerisinde bunun da temeli atılacaktır. Diğer projemiz Filyos Liman Projesi idi, bu proje kendi yoluna girdi biz bunu takip ettik. Bizim yapabileceklerimiz bu kadardı. Ama bizim için en önemli olan hassas bir konu Karabük’ün geleceği için çok önemli olan ve bölgesel anlamda önem verdiğimiz Eskipazar Endüstri Bölgesi idi. Bu konu ile ilgili projemizi Meclis Başkanımız ve Ak Parti İl Başkanımız Timurçin Saylar ile birlikte bakanlığımıza teslim ettik. Bu projeli bizden sonra görev alacak Ticaret ve Sanayi Odamızın Başkanı ve siyasilerimiz takip edecektir. Milletvekilliği aday adaylığı konusunda bizim öyle bir düşüncemiz yoktu. Ama biz Ankara’dan baktığımız zaman, Karabük’ten Ankara’ya baktığımız zaman böyle bir şeyin ihtiyaç olduğu noktasında Karabük halkı ile iş adamlarımızla ve Karabüklü sanayicilerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda ortaya çıkan bir durumdu”

namal-110 ŞUBAT’TAN ÖNCE İSTİFAMI AÇIKLADIM
Milletvekili aday adayı olacakların istifa etme sürelerinin 10 Şubat tarihinde dolmasına rağmen bu tarihten önce istifa ettiğini belirten Namal, “10 Şubat tarihine kadar devlet memurlarının ve seçilmiş olanların istifa etmesi gereken bu dönemde, bizim erken istifa etmemizin nedeni bir yerden aldığımız ışık veya bir söz değildir. Sadece, özgüvendir. Sedat Namal olarak, Karabük’e iyi hizmet ederim, ben bu işi yapabilirim, ben bu işi başarabilirim düşüncesinde olduğum için erken istifa ettim. Bunun altında hiç kimse bir şey aramasın, bu yola da bu şekilde çıktık” diye belirtti.

namal-2
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74