NECMETTİN ERBAKAN VEFATININ 4. YILINDA KARABÜK'TE ANILDI

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 4. yılında Karabük'te düzenlenen programla anıldı.

Güncel 26.02.2015, 10:46 26.02.2015, 10:46
13
NECMETTİN ERBAKAN VEFATININ 4. YILINDA KARABÜK'TE ANILDI
banner36

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 4. yılında Karabük'te düzenlenen programla anıldı.


 

20150226AW335849_02Karabük Merkez Kapalı Spor Salonu'nda Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma programı, Türkiye Kur'an okuma birincisi Mehmet Atıcı ve dünya Kur'an okuma birincisi Abdulkadir Şehitoğlu'nun Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, programda yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan'ın çizdiği yolda yürümeye devam ettiklerini söyleyerek, “ Burada sadece bir anma programı yapmıyoruz, aynı zamanda onu anlamaya çalışıyoruz. Buradan herkese mesaj veriyoruz. 'Erbakan hocamız vefat etti' diye boşu boşuna sevinmeyin. Onun arkasından onun bıraktığı sancağı kaldıran, davasına sahip çıkan milyonlarca Erbakan var inşallah" dedi.

 

Peygamberlerin anlattığı prensipler ile Necmettin Erbakan hocanın hayatı boyunca anlattıklarının örtüştüğünü belirten Erbakan, şunları söyledi:"Kendisi sıradan devlet adamı ve siyasetçi değildi. O bir dava adamıydı. Milli görüşçülerin davasını anlamamış kimseler bize 'artık bitti' diyorlar. Biz bu davadan vazgeçmeyiz. Hocamızın davasını anlamak için, 'İslamsız saadet olmaz', 'Cihadsız İslam olmaz', 'Cenab-ı Allah'ın gücü dünyadaki en büyük güçtür' ilkelerini bilmemiz gerekir.”

Anma programı Ammar Acarlıoğlu'nun ilahi ve ezgileriyle sona ererken programa Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ile çok sayıda davetli katıldı.
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74