MUSTAFA AKAY 'ADAYLIKTAN ÇEKİLMEDİM'

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA AKAY

Güncel 09.03.2015, 14:36 09.03.2015, 14:36
18
MUSTAFA  AKAY 'ADAYLIKTAN ÇEKİLMEDİM'
banner36

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA AKAY


"ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLECEĞİM SÖYLENTİLERİ ASILSIZDIR"


 

200460_1720093114733_137821_nCHP Karabük Milletvekili aday adaylığından çekildiği yönünde dedikolara cevap veren Mustafa Akay, yazılı bir basın açıklaması yayınladı

Mustafa Akay yazılı basın açıklamasında şu görüş ve düşüncelere yer verdi;
Son günlerde Safranbolu ve Karabük'ten arayan arkadaşlarımız, aday adaylığımdan çekilip çekilmediğim konusunda bana sorular yöneltmektedirler. Bu söylentilerin Yenice'de de yayılmaya başlaması üzerine bu açıklamayı yapmam zorunlu olmuştur.

Aday adaylığından çekilmem kesinlikle söz konusu değildir. Aday adaylığı mücadelemi son kerteye kadar sürdüreceğim ve üyenin desteği ile başarmaya çalışacağım.

Yine, bazı arkadaşlarımız adaylardan birini desteklediğim şeklinde duyumlar aldıklarını söylemektedirler. Hiç bir aday adayının yanında ya da karşısında değilim. Hiç bir aday adayı hakkında olumsuz bir tavır takınmam mümkün değildir. Aday adayı arkadaşlarımız, demokratik haklarını kullanmışlar ve aday adayı olma cesaretini göstermişlerdir. Elbette, onlara bu yarışta başarılar dilerim. Ancak, böylesine bir yarışta kendim için çalışmamdan doğal bir şey olamaz.

Daha önceki açıklamalarımda, neden ve nasıl aday adayı olduğumu kamuoyuna duyurmuştum. Anlaşılan, bir kez daha yinelemekte yarar var.

Aday adaylığı sürecim, Yenice CHP İlçe örgütünde parti yönetimi ve üyeleriyle yaptığı bir toplantıda, "tepeden inmeciliğe karşıyım" ön seçim yapılması halinde aday adayı olmayı düşünüyorum ne dersiniz diye görüş almamla başlamıştır. Bu toplantıya katılan tüm arkadaşlar, aday adaylığımı büyük bir coşkuyla karşılamışlar ve bir kağıda isimlerini yazarak imzalamışlardır.

Ön seçim talebimizin kabulüyle partimiz Karabük'te bir hareketlenme yaşamaya başlamış ve üyelerimize değer verilir olmuştur. Bu bile yaptığımız hareketin doğruluğunu göstermektedir.
Aday adaylığımızın devam ettiğini ve sonuna kadar devam edeceğini, partili üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.
Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74