MÜSİAD'TAN 'GELECEK SENİN SAHİP ÇOK' TOPLANTISI YAPILSI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesi tarafından Safranbolu ilçesinde ‘Gelecek

banner73
Güncel 03.04.2017, 13:46 03.04.2017, 13:46
13
MÜSİAD'TAN 'GELECEK SENİN SAHİP ÇOK' TOPLANTISI YAPILSI
banner36

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesi tarafından Safranbolu ilçesinde ‘Gelecek Senin, Sahip Çık’ konulu istişare toplantısı gerçekleştirildi.


 


Toplantıya, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekiller Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Başbakanlık Müşaviri Kudret Bülbül ,Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Nur, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, 'Gelecek Senin Sahip Çık ' üretmeye ve büyümeye devam ediyoruz temalı çalışmalarının bu yıl ikincisini düzenlediklerini söyleyerek, “Ülkemizin tarihinde yaşamış olduğu çok önemli zaman dilimleri vardır, mesela 1071 Malazgirt Zaferi, 1300 Osmanlı Devletinin kuruluşu, 1453 İstanbul’un Fethi, 1908 Osmanlıyı yok etmek isteyen hainlerin harekete geçişi gibi içinde bulunduğumuz zaman diliminde de İslam’ın son kalesi olan Türkiye Cumhuriyetini yok etmek isteyen içimizdeki hainlerle birlikte dost sandığımız ülkelerin topyekun saldırısıyla karşı karşıyayız.

Zamanın Milli mücadelesini vermekteyiz. Bu mücadelenin dönüm tarihlerinden birisi de 16 Nisan’dır. 16 Nisan’da bu büyük millet kendi geleceğini kendisi tayin edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bölgesinde lider dünyada güçlü bir devlet olarak tarih sahnesindeki yerini alacaktır. MÜSİAD olarak bizlerde gece gündüz çalışarak desteğimizi vermeye devam etmekteyiz” diye kaydetti.

Başbakanlık Müşaviri Doç. Dr. Kudret Bülbül ise yaptığı konuşmada, yeni anayasa teklifinin Türkiye'deki vesayet sistemini nasıl çözeceğini madde madde değinerek , “Türkiye'deki sistemin şu anki yapısıyla ülkenin birlik ve beraberliğini ne kadar sürdürülebilir, gelecekleri ne kadar garanti altına alınabilir. Dolayısıyla bu anayasa değişikliği milletimizin ve devletimizin bekası açısından da son derece acil bir gereksinimdir." dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise anayasa değişikliğine ilişkin, "Değişiklik yapılan 18 madde içerisinde olmayan birtakım ifadeleri varmış gibi göstererek, onun üzerinden milleti aldatmaya yönelik birtakım sözler hiç kimseye yakışmadığı gibi hiçbir siyasetçiye de yakışmaz. Hele ana muhalefet partisi konumundaki bir partinin genel başkanına hiç yakışmaz." dedi.

Şahin, 1982 model anayasanın yerine 2017 model yeni bir anayasanın yapılması gerektiğini de aktararak, “Bu 82 model bir araba gibidir. 82 model arabayla 2017'li yıllarda hedeflerinize ulaşmanız mümkün değildir. 2017 model bir arabaya ihtiyacımız var.

Diğer araba 4 vitesli, ne kadar gaza basarsanız basın saate 90 kilometreden fazla yol alamıyorsunuz. En fazla da bizim dönemimizde yol aldı. Bazen 60-70 kilometre gitti. 90'ı aşamadı. Bazen de birinci vitesle 10-15 kilometre hızla gidebilmiş, hatta bazen geri vitese de takıldığı olunmuştur. Türkiye yeteri kadar gelişememiştir. Kalkınamamış, önümüzdeki ülkelere yetişememiştir. Hatta bu mesafe gittikçe açılmıştır.

O nedenle bizim yeni bir sisteme, daha fazla hız yapacak, önümüzdeki ülkeleri yakalayabilmek için ondan daha fazla sürat yapan bir modele ihtiyacımız var. İşte bu model, cumhurbaşkanlığı hükümet modelidir." İfadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74