MÜSİAD'DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

MÜSİAD BAŞKANI AHMET NUR “MİLLETİMİZ TARİHİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR”

banner73
Güncel 16.08.2014, 23:39 16.08.2014, 23:39
13
MÜSİAD'DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
banner36

MÜSİAD BAŞKANI AHMET NUR “MİLLETİMİZ TARİHİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR”


 

20140816AW169906_02Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

MÜSİAD Başkanı Ahmet Nur, yaptığı açıklamada, “Milletlerin tarihinde öyle anlar vardır ki, etkileri bakımından köklü kırılmaları ifade eder. Milletimiz, ortaya koyduğu kararlı iradeyle, hem kendi tarihinin seyrini değiştirmiş, hem de gelecek nesillere gururla yad edecekleri bir not düşmüştür” dedi.

12 yıldır her türlü bedel göze alınarak sürdürülen hak ve hürriyet mücadelesi ile demokrasi kültürünün ve siyasi kazanımların temelinin oluşturulduğunu ifade eden Başkan Nur, “Bu seyirde önemli bir milat olan cumhurbaşkanlığı seçimi de yeni Türkiye’nin şekillenmesinde büyük ve köklü bir adımdır. Bundan sonra, ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bugün her konuyu cesaretle ve sistem bazlı tartışacağımız yeni bir dönemin de adımı atılmıştır. MÜSİAD olarak bir süredir sıkça ifade ettiğimiz gibi, ‘kuvvetler kargaşası’ şeklinde yürütülen mevcut parlamenter sisteme alternatif bir sistem, en kısa zamanda ‘kuvvetler ayrılığı’ prensibi rehberliğinde kamuoyunun gündemine gelmelidir” şeklinde konuştu.

“Halkımız, elde ettiğimiz huzur, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde bir kez daha net bir tavır göstermiştir” diyen Nur, “Dileğimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine duyulan bu güveni, cumhurbaşkanlığı görevi süresince de daha da geniş kitlelere yayarak, kardeşlik ortamını daha da pekiştirmesi ve ülkemizi hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaştırmaya devam etmesidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin, milletimizin sağduyusuyla sonuçlanmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Millet sözünü söylemiştir, şimdi, bu sonuçla yola devam etme zamanıdır” ifadelerini kullandı.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eden Nur, “Bu sonucun, ülkemiz, milletimiz ve bütün mazlum milletler için hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz” dedi.

Ahmet Nur, ayrıca geçtiğimiz günlerde MÜSAİD Genel Başkanı Nail Opak tarafından Genel Merkezde düzenlenen istişare toplantısına şube yöneticilerinden işadamı Cengiz Ünal ile birlikte katıldıklarını da belirterek, “ Burada ileriye dönük MÜSİAD çalışmalarını irdeledik. Yaklaşık 12 saat süren toplantıda her il kendi illerin sorunlarını anlattı. Genel Başkan ve Başkan yardımcılarının hazır bulunduğu toplantıda bizlerde Karabük’ün sorunlarını ve ileriye dönük nasıl bir çalışma yapılması noktasında A’dan Z’ye gerekli her şeyi anlatma imkanı bulduk. MÜSİAD oalrak ülke genelindeki yeni illerde yapılacka çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu” dedi.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74