MÜSİAD'DAN RAMAZAN MESAJI

Güncel 19.06.2015, 16:20 19.06.2015, 16:20
21
MÜSİAD'DAN RAMAZAN MESAJI
banner36

20150619AW455502_01MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Ramazan ayı dolayısı ile yayınladığı mesajda "Müslüman dünyasında 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşamaktayız” dedi.


 

Başı Rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden azat olan Mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyen MÜSİAD Karabük Şube Başkan Ahmet Nur, Ramazan ayı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

MÜSİAD Şube Başkanı Nur, yayınladığı mesaj şöyle;

“Ramazan Ayı çok yönlü özellikleriyle insanın olgunlaşması için büyük bir fırsattır.

Öncelikle, Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ay olması ve içinde bin aydan daha hayırlı bir geceyi, Kadir Gecesi’ni barındıran rahmet ve bereket ayı, içinde sevabını, mükafatını sadece Cenab-ı Hakk’ın verecek olduğu oruç ibadetini barındıran mübarek aydır. Ramazan-ı Şerif’in özünde rahmet, merhamet ve bereket yatmaktadır. Ramazan-ı Şerif gönüllerin bir olmasında, insanlar arasında sevgi ve kardeşliği geliştirmesinde büyük katkılar sunmaktadır.

Bu ayda, Müslümanlar, manevi bakımdan yeni bir havaya girdiği gibi, ticaret ve huzur bakımından da, öteki aylarda görülmeyen bir hareketlilik gösterir. Yıl boyunca yorulan bedenleri, kırılan gönülleri onarmak için önemli bir imkân sunan Ramazanı hakkıyla idrak etmek için, israftan uzak durarak, yoksulun ve düşkünün ihmal edilmemesi zaruridir.

Ramazan ayının, fertlerin ruhlarında bazı izler bırakması, hoş görülmeyen alışkanlık ve davranışların bırakılıp yerine, daha iyi ve güzel alışkanlıkların kazanılmasına vesile olması temennisiyle, MÜSİAD ailesine, Karabük’ümüzü, iş dünyamıza, ülkemize ve tüm İslam dünyasına, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim”
Yorumlar (0)
24
orta şiddetli yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74