MÜSİAD SEÇİM ÖNCESİ SİYASİLERİ UYARAN BİLDİRİ YAYINLADI

"TÜRKİYE GERÇEKÇİ HEDEFLERİ HAK EDİYOR"  

Güncel 02.06.2015, 11:00 02.06.2015, 11:00
16
MÜSİAD SEÇİM ÖNCESİ SİYASİLERİ UYARAN BİLDİRİ YAYINLADI
banner36

"TÜRKİYE GERÇEKÇİ HEDEFLERİ HAK EDİYOR"


 

20150601AW431613_01Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) seçimlere yönelik siyasi partilerin vaatleri ile ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, partilerin vaatlerinden çeşitli örnekler verilerek, “Türkiye daha gerçekçi vaatleri hak ediyor” denildi.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur’un paylaştığı bildiride, “Geçmişte popülist siyasi vaatler yüzünden sosyal güvenlik ve ekonomi gibi birçok alanda ağır bedeller ödeyen Türkiye, bugün seçim meydanlarında konuşulanlardan çok daha fazlasını, daha gerçekçi hedefleri hak ediyor” denildi.

BÜROKRASİ PRANGALARINDAN KURTULMAK İSTENDİ
Türkiye’nin, sürdürülebilir, istikrarlı bir büyüme modelinin nasıl oluşturulacağını, üretim, sanayi ve ihracatın nasıl güçlendirileceğini, güvenli bir yatırım ortamı için neler yapılacağını bilmeyi hak ettiğinin ifade edildiği bildiride, sandıktan çıkacak sonucun da olgunlukla ve demokrat bir tavırla karşılanması gerektiğinin altı çizildi. MÜSİAD bildiride ayrıca, iş dünyasının geçmişte ayağına vurulan bürokrasi prangalarından kurtulmayı, basiretli iş adamlarının önünün açılması istendi.

Mitinglerde siyasi partilerin kullandıkları dili de eleştiren MÜSİAD bildirisinde, “Türkiye daha saygılı, daha seviyeli, daha olgun, daha çözümcü ve karşılıklı suçlamaların ötesine geçmeyi basarmış bir siyasi söylem ve üslubu hak ediyor” denildi.

“ÇÖZÜM SÜRECİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN, DEVAM ETMELİ”
MÜSİAD Yayınlanan bildiride, Çözüm Süreci’ne de değinilerek, “Türkiye milli birlik ve kardeşliği amaçlayan Çözüm Süreci’nden her ne pahasına olursa olsun uzaklaşılmayacağından emin olmayı hak ediyor” vurgusu yapılarak, dil, din, mezhep ve etnik kökene bakılmaksızın herkesin barış içinde yaşayacağı bir ülke olmayı hak ettiği ifade edildi.

İş dünyasının temsilcileri olarak bugüne kadar sahip olunan huzur, güven ve istikrar ortamının devam etmesinin istendiği bildiride “Üzerimize düşen sorumluluğu gururla üstleniyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bildirinin sonunda “Hepimiz daha mutlu bir Türkiye’yi hak ediyoruz” denilerek bildiri metninin web ortamında e- imzaya açıldığı duyuruldu.
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74