MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI NUR'DAN AÇIKLAMA

"YETERİNCE DERDİMİZ VAR, İŞ ALEMİNİN ŞEVKİNİ KIRMAYIN"  

Güncel 18.08.2015, 17:16 18.08.2015, 17:16
19
MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI NUR'DAN AÇIKLAMA
banner36

"YETERİNCE DERDİMİZ VAR, İŞ ALEMİNİN ŞEVKİNİ KIRMAYIN"


 

20150818AW503546_01Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, "Artan terör ve siyasi belirsizlik sürerken, iş dünyasına yönelik haksız ön yargılardan rahatsızız" dedi.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, son dönemde yaşanan terör olayları, siyasi gelişmeler ve iş dünyası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkenin zorlu ve kritik bir dönemden geçtiğini vurgulayan Nur, "Zayıf da olsa bir koalisyon ihtimali, ya da yeni bir seçim konusundaki belirsizlik devam ederken, tesadüf olmadığına inandığımız gelişmeleri de endişeyle izliyoruz.

Bu ortamda, aniden ve her koldan başlatılan terör saldırıları ve maksatlı yayınlarla iş dünyasının da hedefe alınarak yıpratılma çabalarının belirsizliği körüklediğine inanıyor ve manidar buluyoruz. Yapılanların zararını da, milletçe ödemeye zorlatılıyoruz. Ülkemizin kalkınması, dürüst girişimcilerin yatırımlarıyla sağlanacaktır.

Bunu sağlayacak işletmelerin büyümesi, kar elde etmesi, ortaklarının da bu kardan kanuni hakları çerçevesinde tasarrufta bulunmaları, iş hayatının temelidir. Kazancın kaynağı temiz olduğu sürece, nereye tasarruf edildiği, kazanç sahibinin takdiridir. Bunun, itham edilerek sorgulanması, iş hayatını tedirgin eder, şevkini kırar. Bu taciz, siyaset üzerinden yapılırsa, iş adamının siyasete yaklaşımını ve siyasetle ilişkisini de zedeler.

Sonunda, iş hayatından kopuk bir siyasi ortam ve anlayışı da beraberinde getirir. Bu bağlamda, siyasetçi kimliğinden önce, yıllardır saygın bir iş adamı ve saygın bir üyemiz olarak, bu ülkeye katma değer sağlayan önemli işletmelerin sahibi olan Sayın Nihat Zeybekci hakkında, bir gayrimenkul satın almasına bağlı yapılan spekülatif haberlerin de, iyi niyetten uzak olduğu aşikardır. Basınımızın, bu konularda daha hassas davranmasını bekliyoruz." dedi.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74