MUHTARLARDAN AÇIKLAMA

Karabük merkeze bağlı 6 mahalle muhtarı bir araya gelerek yayınladıkları deklarasyonda son günlerde kente yap

Güncel 07.08.2015, 15:02 07.08.2015, 15:02
25
MUHTARLARDAN AÇIKLAMA
banner36

Karabük merkeze bağlı 6 mahalle muhtarı bir araya gelerek yayınladıkları deklarasyonda son günlerde kente yapılması düşünülen bin 200 kişilik yurt binası için Aydınlıkevler Mahallesi’nin dağ başı olarak nitelendirilmesine varan haber ve yorumların kendilerini üzdüğünü belirtti.


 

20150807AW495313_01Merkeze bağlı, Karabük Köyü Mahellesi Muhtarı Kemal Özdemir, Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarı Adem Maden, Kayabaşı Mahalle Muhtarı Orhan Yavuz, Fevzi çakmak Mahallesi Muhtarı Tevfik Bostancı, Belenköy Mahalle Muhtarı Mustafa Yazıcı ve Çerçiler Mahalle Muhtarı Halim Kaya bir araya gelerek basın açıklaması yayınladı.

Muhtarlar yayındıkları basın açıklamasında, Karabük kurulduğunda Karabük Köyünün 13 haneli olduğunu ve köprüden öbür taraf olarak birileri tarafından yıllarca ötekileştirilmek istenmesine rağmen Kayabaşı,Fevzi Çakmak ve Aydınlıkevler mahalleri ile hızla geliştiği Belen ve Çerçiler’in dahil edilmesi ile Karabük kentinin batıya gelişmesinin önünün daha da açıldığı ifade edildi.

Karabük’te yıllarca hava kirliliğinin söz konusu olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Kentimizde kirli havayı dağıtacak tek etken ise rüzgardır. Batıdan esen rüzgar, kirli havayı doğuya taşımaktadır. Kirli hava doğuya taşınmakta iken kentin gelişiminin ise sürekli doğuya doğru olması düşündürücüdür.

Kentin doğuya gelişerek kirli hava ile iç içe olmasından kimler rant sağlayarak, insanlarımızın sağlıklı yaşamasına engel olarak geleceği ile oynamıştır. Dağbaşı olarak nitelendirilen Aydınlıkevler, homojenik yapısıyla gelişmeye açık ve her geçen gün artan konut sayısı ile dikkat çekmektedir.

Şu anda 2 bin konut yapım aşamasındadır.Hadi yükselen binaları görmüyorsunuz diyelim, yüksek vinçleri de mi görmüyorsunuz? Zamanın Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Karabük ziyaretinde söz konusu alana Hastane yapımı için öneri ve girişimler olmuş ancak bu mümkün olmamıştır. Anlaşılan O zaman Hastane yapımını kıskananlar bugün de yurt yapılmasını kıskanmaktadır.

Doğusu, Batısı, Güneyi ve Kuzeyi ile birlikte Karabük hepimizin. Karabük’e yapılan her güzel yatırım hepimizindir. Kısacası bu şehir hepimizin… Kimse kendini bu şehrin tek sahibi sanmamalıdır. Karabük’ün gelişimi ve geleceği ile ilgili kararlarda sorumluluk bilici ile kente sahip çıkmalarını talep eden insanlarız. Bizler kentimize gelen ve gelecek uygun yatırımların çalışmalarını takip etmek için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyoruz”
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74