MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ'NDEN ALİMOĞLU'NA ZİYARET

Kıbrıs Barış Harekâtının 41. Yıldönümü dolayısıyla Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin

Güncel 21.07.2015, 15:27 21.07.2015, 15:27
10
MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ'NDEN  ALİMOĞLU'NA ZİYARET
banner36

Kıbrıs Barış Harekâtının 41. Yıldönümü dolayısıyla Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı ve dernek üyeleri Vali Orhan Alimoğlu’nu makamında ziyaret etti.


 

20150721AW481614_03Ziyaret sırasında Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Hasan Bal ve Karabük İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever de bulundu.

Kıbrıs Barış Harekâtına katılmış hayatını kaybeden gaziler ve Kıbrıs’ta mücadele edenleri anmak için Atatürk Anıtında sade bir tören gerçekleştirdiklerini ifade eden Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı “Kıbrıs Barış Harekâtında savaşa bizzat katılan gaziler olarak sizleri ziyaret etmek istedik, bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Dünyada en fazla şehit veren bir ülkeyiz, inşallah bundan sonra herhangi bir savaş olmaz, şehit ve gazimiz olmaz huzur, mutluluk ve güven içerisinde yaşarız diye ümit ediyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Vali Orhan Alimoğlu “Başkanın da ifade ettiği gibi biz en fazla şehit ve gazisi olan bir milletiz. Şehit olmak en yüksek mertebedir ama savaş olmamasını temenni ederiz.

Ama icap ettiği zaman da atalarımızın da dediği gibi 'Hazır'l cenge eğer ister isen sulh-u salah' ben korkarım dersen sana rahat vermezler, ama icap ettiği zaman varız dersen de rahat edersin. Bunu da bizim milletimiz yıllardır yaptı ve yapıyor.

Bizim en son sıcak savaşımız Kıbrıs Barış Harekâtı olduğu için Kıbrıs şehit ve gazilerimiz var. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyorum. İnşallah bundan sonra huzur içerisinde hepimiz hayatımızı devam ettirelim temennisindeyiz” dedi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74