MUAY THAİ SÜPER LİG TURNUVASI NEFES KESTİ

Karabük Üniversitesi’nin (KBÜ) ev sahipliğinde Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Muay Thai

Güncel 20.09.2014, 21:18 20.09.2014, 21:18
29
MUAY THAİ SÜPER LİG TURNUVASI NEFES KESTİ
banner36

Karabük Üniversitesi’nin (KBÜ) ev sahipliğinde Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Muay Thai Süper Lig 3. Ayak Turnuvası M. Gökçen Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.


 

20140920AW197776_04Muay Thai Süper Lig 3. Ayak Turnuvası'na KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Karabük Üniversitesi akademik ve idari personeli, Türkiye Muay Thai Federasyonu yetkileri ve sporseverler katıldı.

Karabük Üniversitesi'nin kurulduğu günden beri sportif faaliyetlerin her alanında yer aldığını söyleyen KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Karabük Üniversitesi ve Karabük şehri tüm sportif müsabakaların merkezi konumuna gelecektir. Geçen yıllarda bu tür sportif faaliyetlere ev sahipliği yaptık bu yılda yapıyoruz gelecek yıllarda da Karabük Üniversitesi bu tür sportif müsabakalara ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyacağımızı bir kez daha sizlere hatırlatmak istiyorum. Bayrağımızdan esinlenerek 25 bin kişilik stadyum, spor kompleksi inşa ettik. Bu spor kompleksinde yetişecek gençlerimiz 76 milyonu temsil edecek, olimpiyat şampiyonları inşallah bu spor tesislerinden çıkarak milli marşımızı ve bayrağımızı göklere çıkaracak” dedi.

20140920AW197776_01Toplamda 8 müsabakanın yapıldığı turnuvada, 64 kiloda büyük erkekler karşılaşmasını Galip Ünay, 69 kiloda büyük erkekler karşılaşmasını Ali Kalmuk, 69 kiloda büyük erkekler karşılaşmasını Muhittin Kırmızıgül kazanırken, 64 kiloda büyük bayanlar karşılaşmasını Fatma Karademir kazandı.

67 kiloda özel maç karşılaşmasını Fatih Mert Gül, 65 kiloda full contact karete karşılaşmasını Abdullah Mingsar, 85 kiloda full contact karete karşılaşmasını Onurcan İstenci kazandı. Müsabakaları kazanan sporculara madalyaları takdim edildi.

Soner Şen’in kazandığı 54 kiloda büyük erkekler karşılaşmasının sonunda sporculara madalya ve hediyelerini Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal takdim etti.
Yorumlar (0)
29
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74