MHP'NİN TEK SESİ AKBULUT MU?

MHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI KARABÜK’TE GELİŞEN BİRÇOK OLAYLAR KARŞISINDA SESSİZLİĞİNİ KORURKEN, ESKİ ME

banner73
Güncel 11.06.2014, 18:26 11.06.2014, 18:26
31
MHP'NİN TEK SESİ AKBULUT MU?
banner36

MHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI KARABÜK’TE GELİŞEN BİRÇOK OLAYLAR KARŞISINDA SESSİZLİĞİNİ KORURKEN, ESKİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI FERAMUZ AKBULUT GELİŞEN OLAYLAR KARŞISINDA BASIN AÇIKLAMALARINA DEVAM EDİYOR


 

mhp-yeni-eski-1

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl ve Merkez İlçe teşkilatı seçimlere 20 gün kala genel merkez tarafından değiştirilmişti.

İl Başkanlığına Burhanettin Arslan ve Merkez İlçe Başkanlığına ise Samet Sarıtaş getirilmişti.

Karabük’te siyasilerin müdahil olması gereken birçok konular karşısında özellikle MHP Karabük İl Başkanlığı sessiz kalırken, görevden alınan merkez ilçe eski başkanı Feramuz Akbulut basın açıklamaları yaparak fikirlerini kamuoyu ile paylaşmaya çalışıyor.

KARDEMİR A.Ş’de son yaşanan gelişmeler ile ilgili de bir basın açıklaması yayınlayan Feramuz Akbulut, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 
Toplumsal duyarlılığın yok olduğu günümüzde köşe başında duranlar, siyasal iktidardan güç alanlar her istediklerini yapmaktadırlar.

Maalesef kamuoyu da bana dokunmayan bin yaşasın sözüne uyarak sessiz kalmaktadır. Karabük’te yaşamanın, toplum içinde duyarlı bir fert olmanın yanında “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözünün doğruluğuna inanan bir kişi olarak son gelişmelerle ilgili tepkili olup, sessiz kalan çoğunluğun hissiyatını dile getirmek amacıyla açıklama yapmayı kaçınılmaz bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Bilindiği üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyeleri ama sadece MHP belediye meclis üyeleri Kardemir A:Ş de halk tabiriyle kızağa alınmıştı.

Bu konuda duyarsız kalan kamuoyu ve ilgililer Sayın Mehmet Ali Şahinin oğlunun iş ortağı, AKP Genel Merkez yöneticisi ve AKP Şanlıurfa milletvekili adayının Kardemir A.Ş’ye Yönetim kurulu üyesi olarak atanmasında sessiz kaldılar.

Sakın, hiç kimse “Özel sektör kardeşim, biz karışamayız” demesin. Bu yeni Yönetim Kurulu üyeliğinde belirlemedeki amaç, işçilerin daha yüksek maaş alması için mi, yoksa ceberut özel sektör anlayışının daha da güçlenmesi için mi ?

Ey Kardemir’in yetkili yöneticileri, siz MHP’li belediye meclis üyelerini kızağa alacaksınız, aynı zaman dilimi içinde AKP Şanlıurfa Milletvekili adayını yönetim kuruluna alacaksınız. Sormazlar mı size, siz AKP’nin iktisadi teşekkülü müsünüz, yoksa SPK’da işlem gören bir Anonim şirket misiniz diye?

8 Kasım birlikteliği ile bugünlere gelmesi sağlanan Kardemir A.Ş, bu birliktelikte ter dökenlere hiç mi saygınız yok. Başka bir anlatımla yarın iktidar değiştiğinde, iktidara gelen partinin belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri kalacak, diğerlerini kızağa mı alacaksınız?

İster istemez akla şu soru geliyor; Acaba MHP’li yöneticilerin kızağa alınmasını da, AKP’de nüfuz ticareti yapan değerli büyüklerimi istedi

Hafızalarınızı bir yoklayın, şu an MHP Gurup Başkanvekili olan ve 2000 yılında Ulaştırma Bakanı olan Oktay Vural bey, Ray üretiminizle ilgili hiç bir şey yapmadı mı? Sayın Oktay Vural, ray üretiminizdeki teşviği, MHP’lilerin altına kızak olarak kullanın diye mi verdi?

Bakın, ağalar, beyler, haksızlık, adaletsizlik hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Bu tavırda olanlar, günü geldiğinde hak ve adalet noktasında zarara uğrarlar. “Geri adım atmayız” sözü, değil hatadan geri dönmek bir erdemdir.

Bir bakın, kim bir şeyler götürebiliyor uhrevi aleme, kefenin cebi var mı? Dünya malı sizin olsa ne yazar.

Ah alarak, hak yiyerek idare ederseniz…

Evet, tekrar ediyorum, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Haksızlıklar karşısında duyarlı, adalet, hak, hukuk tanıyan ve huzurlu birliktelikle güzel bir şehirde yaşamak isteyenlerin isteği bu. Bu sese kulak verin, yoksa geçmiş ve gelecek arasında döşenmiş raylarda dray olur. Dray olduğunda, sadece yol değil, makinist değil, makinist yardımcısı ve lokomotif te zarar görür.

 
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74