MHP'NİN SON ADAY ADAYI

Güncel 19.03.2015, 19:34 19.03.2015, 19:34
60
MHP'NİN SON ADAY ADAYI
banner36
yunus-yazar-19.03-1

 

 

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI YUNUS YAZAR SON ÇIKAN ADAY ADAYI OLDU


 

MHP ADAY ADAYI YUNUS YAZAR “KANDIRILSAK, ALDATILSAK DA ASLA KANDIRAN VE ALDATAN OLMAYACAĞIZ”


  

7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili aday adayı olan Yunus Yazar, Genel Merkeze yaptığı aday adaylığı başvurusunun ardından MHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Yunus Yazar’la birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nden Karabük Milletvekili aday adaylığı için 6 isim müracaatta bulundu.

MHP Karabük Milletvekili Aday Adayı Yunus Yazar’ın basın toplantısındaki açıklamasından önce bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Karabük kamuoyunda MHP niçin seçim çalışmaları için sokağa inmedi şeklindeki yorumlara açıklık getirdi.

İl Başkanı Arslan “Karabük kamuoyunda bazı konuşmalar oluyor, Milliyetçi Hareket Partisi hala seçim çalışmaları için meydanlara inmedi deniliyor. Partiler milletvekili aday adaylarını tüzüğü gereği istediği zaman ilan edebilirler. Ama bizimi genel merkezimiz, devlet mizam ve kurallarına uyarak aday adaylığı başvurularını seçim tarihinin başlamasından sonraki tarihe aldı. Aday adaylığı başvurularımız 12 Mart tarihinde başladı. Seçim takvimi de 10 Mart tarihinde başladı. 10 Mart tarihinden önce milletvekili aday adaylarını açıklayan partiler 10 Mart tarihinden önce sokağa inme yasağı olmasına rağmen buna uymadılar. Ev toplantıları yapılabilir, fakat seçim bürosu açamazlar, araba süsleyemezler ve mikrofonu ele alıp sokakta gezemezlerdi. Bu kanunu çıkartan şu anda ki iktidar fakat bu kanuna uymayandan kendileri. Biz devletin her türlü emirlerine uyan, bu emirler doğrultusunda hareket eden bir partiyiz. Yüksek Seçim Kurulunun seçim takvimine göre 10 Mart tarihinden önce yapılan seçim faaliyetlerinin hepsi kanunsuzdur. Biz böyle bir kanunsuzluk içerisine girmedik, bunun suç olduğunu Valiliğe de bildirdik.  Ama yine uyulmadı, çünkü 10 Mart tarihinden önce bayraklar asılmış, arabalar süslenmişti, sokak toplantıları yapılıyordu. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz bunu yapmadık Yüksek Seçim Kurulunun belirlemiş olduğu 10 Mart tarihiden itibaren aday adaylığı müracaatlarını aldık ve 18 Mart tarihinde de başvurularımız sona erdi. 18 Mart tarihi itibariyle Karabük’ten milletvekili aday adaylığı için Durmuş Yalçın, Dursun Altıparmak, Ayhan Akbaş, Yaşar Kılıç, Yunus Yazar ve Çetin İpek müracaat etmişlerdir. Şu anda bizim aday adaylarımız da seçim bürosu açabilirler, sokağa inebilirler, fakat 10 Mart tarihiden itibaren yapılan seçim çalışmaları usulsüzdü, kanunsuzdu” dedi.

MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın bu konuşmasından sonra MHP Karabük Milletvekili aday adayı Yunus Yazar iye yaptığı açıklamada şu konuşmayı gerçekleştirdi;

“1965 yılında doğdum. Demir Çelik Fabrikalarından emekli bir işçi çocuğuyum. Orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamlayıp, İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimimi tamamladım. 1990 yılında Polis Akademisini bitirerek Emniyet Teşkilatında göreve başladım. 25 yıla yakın bir süre Güvenlik Bürokrasisinde görev yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Türkiye Cumhuriyet'inin ve Karabük’ümüzün kader seçimi olarak düşündüğüm 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde 25.Dönem Millet Vekilliği için memleketim Karabük ili seçim çevresinden Aziz milletimizin umudu hâline gelen Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı olduğumu, teşkilatımızın il başkanlığında siz değerli dava arkadaşlarımla paylaşmak ve beraber olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Bu kutlu yolda, kutsal davaya hizmet için yola çıktığımı, herkesin ama herkesin duasına, yardımına ve desteğine ihtiyaç duyduğumu belirtmek istiyorum.

Milletimizin gelecek umutlarının karardığı, huzur ve selamete açılan yolların kapandığı, sorunların gittikçe yoğunlaştığı, toplumdaki kutuplaşmanın gittikçe kemikleştiği, Milli birliğimizin devamlı surette hasar alıp hırpalandığı, Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçte, hep beraber, el ele, omuz omuza, gönül gönüle vererek, hepimizin elini taşın altına koymasının zorunlu olduğunu, bu kader seçiminde Türkiye Cumhuriyeti'mizin ve Karabük’ümüzün kazanması için mücadele verilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

Genelde Ülkemizde özelde Karabük de birlik ve beraberliğin tesisi, huzur, güven, barış ve mutluluk ortamının yaratılabilmesi yani, hiç kimsenin gelecek endişesi duymadan, Ülkemizin yaşanabilir hâle getirilebilmesi; haksızlığa, hukuksuzluğa ve özellikle de demokratik hak ve hürriyetlerin kesintisiz bir şekilde her bir bireye eşit uygulanabilmesi, özellikle hafife alınan, alay konusu edilen dini ve milli değerlerimize gereken ehemmiyetin gösterilmesi, haksızlığın, yalanın, talanın ve aldatmanın, siyasi açmazların, anayasa ihlallerinin, ahlaki çöküşlerin, hukuk cinayetlerinin, toplumsal gelgitlerin olmaması, sosyolojik ve psikolojik gerilimlerin tamir edilmesi ve bir daha yaşanmaması için ülkemizin geleceği ve umudu olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyabilmek için birlikte mücadele etmenin hayatiyet arz ettiğinin altını çizmek istiyorum.

yunus-yazar-19.03-2Anadolu coğrafyasını binlerce yıldır yurt edinmiş aziz milletimiz, yaşanan süreçte milli ve manevi değerlerinden, ulvi görevlerinden soyutlaştırılmak istenmekte, bu Coğrafyaya, öz benliğine, kültürüne ve tarihi mirasına algı oyunlarıyla yabancılaştırılmaya çalışıldığı açık şekilde görülmektedir.

Bu olumsuzluklar karşısında inandığım milli ve manevi değerlerin bir gereği olarak, sorumluluk bilinci içerisinde, görev yaptığım güvenlik bürokrasisinden istifa ederek, siyasi alanda da milletimize ve benim bu günlere gelmemi sağlayan KARABÜKÜMÜZE hizmet etmek gayesi ile bu kutlu yolda her türlü olumsuzluklara, sıkıntılara rağmen yürümeye, milli davamızın bir neferi olarak verilecek her görevi yerine getirmek için memleketimize, aziz milletimizin bağrına geldik. Son sözüm, kandırılsak da aldatılsak da ama asla kandırmayacağız, aldatan olmayacağız” dedi.

YUNUS YAZAR KİM..?

Yunus Yazar 1965 Karabük doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi mezunu olan Yunus Yazar, 1990 yılında Polis Akademisini bitirdi.

1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Yazar son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yaptı.

İşletme Fakültesi ve Yüksek Lisans mezunu da olan MHP Karabük Milletvekili Aday Adayı Yunus Yazar evli ve 2 çocuk sahibi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74