MHP'DEN, CEYLAN'A SERT ELEŞTİRİ

MHP KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI FERAMUZ AKBULUT YAYINLADIĞI BASIN BİLDİRİSİNDE KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLA

banner73
Güncel 06.09.2013, 19:01 06.09.2013, 19:01
9
MHP'DEN, CEYLAN'A SERT ELEŞTİRİ
banner36

MHP KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI FERAMUZ AKBULUT YAYINLADIĞI BASIN BİLDİRİSİNDE KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN’I AĞIR ELEŞTİRDİ


 

mhpden-ceylana-elestiri


Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı Feramuz Akbulut, Kalkınma Bakan Yardımcısı ve yöremizin tanınmış siyasetçisi Mehmet Ceylan’a karşı ağır eleştirilerde bulundu.

Akbulut eleştirilerinde şu görüşlere yer verdi;

Safranbolu Belediye Eski Başkanı, 2 Dönem Karabük Milletvekilliği yapmış ve Kalkınma Bakan Yardımcılığı  yapan sayın Mehmet Ceylan’ın geçtiğimiz günlerde Karabük Belediye Başkan Adaylığı için “Yaşı ve Sağlığı benden daha müsait kişiler çıkacaktır” açıklaması ile ilgili bir internet haber sitesinde çıkan habere cevabı tam ibretlik.


Günümüz Türkiye’sinde, ifade ve düşünce özgürlüğünün yanı sıra algılama ve yorumlama özgürlüğünün de ne durumda olduğunu net olarak ortaya koymaktadır.


İleri demokrasiden bahsedip, basılmamış kitapların bile cezalandırıldığı, iktidarın yaptıklarının yanlışlığını ortaya koyan  köşe yazarlarının işlerinden olduğu, ekonomik ve bürokratik baskıların hüküm sürdüğü gerçeğini hepimiz biliyoruz.


Mehmet Ceylan’ın kendi ifadelerine dayanan bir konuyu yorumlayan internet haber sitesine cevabını hayretle okudum.Öyle bir noktaya geldik ki artık onların ifade ettiklerinin  nasıl anlaşılması gerektiğine bile onlar karar veriyorlar..


Şimdi kendisinin Karabük Belediye Başkan Adaylığı için ifade ettiği “Yaşı ve sağlığı benden daha müsait arkadaşlarımız var” cümlesinden, okuduğunu algılayabilen herkes şöyle anlamlar çıkarır; Mehmet Ceylan, görev almak için yeterince sağlıklı ve genç değil veya seçilememe korkusuyla bir bahanedir.


Kaldı ki, Mehmet Ceylan bunları kastetmemiş olsa bile, yoruma açık bir cümleyi anladığı bir şekilde yazıya döken gazeteciye bu tarz yaklaşım, tipik AKP yaklaşımıdır.


Yani “Benim istediğim şekilde yorum yapacaksın. Benim yazdığımı, benim gibi zamanına göre algılayıp ona göre yazacaksın.” Evet, daha neler göreceğiz. Hadi muhalefet ettiği için köşe yazarları kovuluyor. Bu manada bir çok antidemokratik davranışlar sergiliyorlar. Bir ilke de siz imza attınız sayın Mehmet Ceylan ve tebrikler.


Evet, hata bu konuyu haber yapan gazeteci arkadaşımızda hata yapmış! Ceylan’ı arayıp “Sizin ifadenizden çıkan sonuca göre, belediye başkan adaylığı için yaşlı ve hasta olduğunuz ortaya çıkıyor, ne dersiniz, ben öyle yazacağım.” demesi gerekirdi.


Pardon, bende hata yapıyorum, hatta ona “ne yazmamı istersiniz bu açıklamanız karşısında” demesi lazımdı! Ne acıdır ki yazması gerekenler sessiz, çizmesi gerekenler sessiz. İktidarın her türlü açıklamasında, görsel ve yazılı basının tüm sayfa ve ekranları, zaman ve yer mevhumu olmadan emirlerinde.


Şimdi de yoruma açık dahi olsa “benim açıklamamı, bana göre yorumlayacaksın” metodu çıktı. Yok, beyler o kadarda uzun boylu değil.


Evet, Sayın Ceylan ben açıklamanızdan bir siyasi olarak, çok başarılı ve ülke çapında hizmetleri ile konuşulan Karabük Belediye Başkanının karşına çıkmamak için yaşlı ve hasta olduğunuzu ifade etmek zorunda kaldığınızı anladım.


Gazeteci arkadaş  da yazdığı gibi algılamış. Sayın Ceylan, herkes, her şeyi sizin istediğiniz gibi yazmak, çizmek ve yorumlamak zorunda değildir. Müsaadenizle algılamamıza ve yorumlamamıza da biz karar verelim, ne de olsa ileri demokrasinin(!) olduğu bir ülkede yaşıyoruz.


Bu konuda son olarak ta şunu söylemek te bir beis görmüyorum; Yaş ve sağlık açısından kendinizi hizmet yapmakta artık yeterli göremiyorsanız, Kalkınma Bakan Yardımcılığı göreviniz de bizce tartışılmalıdır.


Ayrıca üzerinde durulması gereken bir konuda; hükümetin yandaş medyanın haricindeki basına bakışı ve onlara karşı yapılan uygulamalarının Karabük’ te de yapılmaya başlanması. Tarafsız hükümetin değil devletin temsilcisi konumunda bulunan bürokratın basın arasında ayrım yapması. Ya benim gibi düşüneceksin, yazacaksın çizeceksin, ya da ben seni tanımam anlayışı çok yanlış bir anlayış. Sen yaranma adına iltifatın karşılamanın ağırlamanın dozunu kaçıracaksın herkes seyirci kalacak. Başka anlatımla hep doğru yaptıkların şirinliklerin yazılacak. Yok öyle bir şey. Hiç kimse unutmamalı ki bugün kapıkulu olanlar yarında kapıkulu olurlar. Hatta kul olacakları kapı bulamazlar.


Milliyetçi Hareket Partisi olarak Karabük te cereyan eden ekonomik sosyal ve kültürel her türlü faaliyeti Karabük halkı adına takip ediyoruz. Hiç kimse ama hiç kimse aklına estiği şekilde faaliyet ve uygulama yapamaz. Ülkenin kanun yönetmelik ve teamüllere uymak zorunda. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada halkın çıkarlarının, halkımıza yönelik her türlü faaliyet ve uygulamanın takipçisi olacağız.


Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74