MHP 'BU MÜDÜR GİTMELİDİR'

MHP KARABÜK İL BAŞKANI “İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GİTMELİDİR VE BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Güncel 01.09.2014, 17:24 01.09.2014, 17:24
19
MHP 'BU MÜDÜR GİTMELİDİR'
banner36

MHP KARABÜK İL BAŞKANI “İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GİTMELİDİR VE BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”


 

mhp-sert-aciklama

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Atatürk’e hakaret içeren paylaşımları sosyal medyasında bulunduran, yeni il Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan ile ilgi sert bir basın açıklaması yayınladı.

MHP İl Başkanı Arslan “Geri dönüşü yok, Vali ve İktidar temsilcileri bu müdür hakkında gereğini yapmalıdırlar.” Dedi.

Arslan, bu konunun takipçisi olacaklarını da ifade ederek, şu görüş ve düşünceleri taşıyan basın açıklamasında bulundu.

 
Kamuoyunun malumu olduğu üzere ilimizde yeni göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü, bir sosyal medya aracında kendi profilinde Atatürk ile ilgili mesnetsiz, tutarsız, yalan yanlış bilgilerle dolu, ahlaka aykırı açıklamalarda bulunmuştur.

Tam da 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir günün öncesinde yapılan bu paylaşımların zamanlamasının çok manidar olduğu kanaatindeyiz.

Atatürk’ün önderliğinde ve liderliğinde kazandığımız topraklar üzerinde 91 yıl önce kurulan Cumhuriyetin getirdiği kazanımlar ile bugünlere gelinmiş ve bu açıklamaları yapma cüretini gösteren müdür de bu kazanımlar sayesinde bugün özgürce konuşma fırsatı bulmuştur.

Özgürce fikir beyan etmek, olaylar ve kişiler hakkında düşüncelerini açıklamak, tartışmak, beğenmek, sevmek ya da sevmemek özgürlüğü Cumhuriyet ve Demokrasinin insanlarımıza kazandırdığı en önemli değerlerin başında gelmektedir.  Bu özgürlüğü kullanmak hangi görüşten olursa olsun her insanımızın hakkıdır. Ancak Cumhuriyetin getirdiği bu kazanımı kullanarak insanlar hakkında hele de bu ülkenin kurucusu, önderi, başkomutan Atatürk hakkında bu tür asılsız ve ahlaksızca açıklamalarda bulunmak en hafif tabiriyle insaf ve izandan yoksun olmakla açıklanabilir.

Günümüzde yaşadığımız siyasi ortam maalesef birçok makama liyakatsiz insanların oturmasına vesile olmuş ve bu durum da devlet kurumlarının işlevini yerine getiremez hale gelmesine sebep olmuştur. Bugün içinde bulunduğumuz durum da bunun en güncel örneğini teşkil etmektedir.

Şahsımın da 44 yıl hizmet verdiği, Ülkemizin en önemli kurumu olan Milli Eğitim Müdürlüğünde böyle zihniyete sahip insanların bulunması maalesef üzüntümü bir kat daha artırmıştır.

Başarılarıyla her zaman gurur duyduğumuz eğitim camiamızın böyle bir müdürle yeni eğitim öğretim yılına başlaması herkesi derinden üzecek ve moralleri bozacaktır. Bu sebeple bu işin artık geri dönüşü yoktur ve olmamalıdır, ilimizin en yetkili mülki amiri üzerine düşen görevi yerine getirmeli ve gereğini yapmalıdır.

İktidar partisinin İl Temsilcileri de sorumlu oldukları bu işin gereği için derhal harekete geçmelidir.

Tüm yetkili ve ilgilerin bilmesini isteriz ki bu işin sonuna kadar takipçisi olacak, üzerinin örtülmesine asla müsaade etmeyeceğiz.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74