"METALE SANAL YOLCULUK" 1 NİSAN'DA BAŞLIYOR

"Metale Sanal Yolculuk" 1 Nisan'da başlıyor.

Güncel 30.03.2021, 15:41
592
"METALE SANAL YOLCULUK" 1 NİSAN'DA BAŞLIYOR
banner36

Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 1-5 Nisan 2021 tarihlerinde Uluslararası Demir-Çelik ve Demir Dışı Metaller Sanayi Sanal Fuarı (FENOFEM) 1 Nisan'da başlıyor.

Ana sponsorların KARDEMİR ve MESCİER olduğu ExpoFENOFEM, 16 katılımcısı kamu kurumu olmak üzere 100 katılımcı ile bir ilki gerçekleştirecek. Demir ve demirdışı metal sektörünün başta Karabüklü şirketleri olmak üzere sektör firmaların ürünlerini, çalışma ve hizmetlerini sergileyeceği fuar geleneksel hâle gelecek.

Basın sponsorları arasında İnşaat Noktası, Steel Orbis ve CemenTurk'un olduğu fuarın katılımcılarının röportaj ve haberleri de yıl boyunca ulusal ve uluslararası mecralarda yayımlanacak. Fuar platformu ayrıca Karabük Üniversitesi tarafından yapılan iki önemli sempozyuma da eş zamanlı erişim sağlayacak; 1-3 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek "Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Sempozyumu ve yine aynı tarihlerdeki "5. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu (UDCS 2021)" fuar alanı içerisinden izlenebilecek.

Ticaret Bakanlığı'nın onayını alan yedi e-ticaret firmasından biri olan globalpiyasa.com'un sistem altyapısı ile hazırlanan Uluslararası 3 Nisan FENOFEM Sanal Sanayi Fuarı, Türkiye'nin ilk modern ağır sanayini başlatan, fabrikalar kuran fabrika kentinin yeniden dünyaya hatırlatılması için bir ilk adım.

Ana sponsorlarından olan Karabük TSO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier şu ifadelere yer verdi;

"84. yılında Karabük'ün sanayi geçmişini, deneyimini ve geleceğini dünyaya göstermek için çıktığımız yolda üniversitemiz işbirliğiyle kısa zamanda büyük bir çalışma ortaya koyduk. 100 katılımcı ile tüm dünyaya açıldığımız bu ilk fuarın yıl boyu açık kalacak e-ihracat platformuyla ve Karabük TSO ekibinin iletişim planı çerçevesinde yıl boyu sürecek ulusal ve uluslararası basın çalışmalarıyla ses getireceğine inanıyorum. 85. yılda çok da güçlü ve hazırlıklı şekilde ikincisini düzenleyebilmek için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz." 

Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74