MEDİKAR HASTANESİNDE DEĞİŞİM BAŞLADI

MEDİKAR HASTANESİ YENİ BAŞHEKİMİ İLE YENİ HEDEFLERİNİ AÇIKLADI  

Güncel 30.04.2015, 21:50 30.04.2015, 21:50
162
MEDİKAR HASTANESİNDE DEĞİŞİM BAŞLADI
banner36

MEDİKAR HASTANESİ YENİ BAŞHEKİMİ İLE YENİ HEDEFLERİNİ AÇIKLADI


 

YENİ BAŞHEKİM BOYACIOĞLU BASINLA BİR ARAYA GELDİ 


 

ÖZEL MEDİKAR HASTANESİ BAŞHEKİMİ VE GENEL MÜDÜRÜ OP. DR. ZİYA BOYACIOĞLU “YENİ HİZMETLER GETİRECEĞİZ”


 

medikar-degisim
Özel MEDİKAR Hastanesine yeni atanan Genel Müdür ve Başhekimi, Mesul Müdür Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, basınla tanışma toplantısı düzenleyerek ileriye dönük yeni projeleri ve açmayı hedefledikleri üniteleri anlattı.

Bugüne kadar basınla ilişkilerin kopuk olduğuna dikkat çeken Boyacıoğlu, 15 gün önce göreve geldiğini ve aslen Çorum İskilipli olmasından dolayı coğrafik yapı ve insan anlamda bir yer olduğundan, zorluk çekmeden Karabük’e alıştığını söyledi.

Hizmet kalitesini daha ileriye getirmek, Karabük ve bölge halkına kaliteli, verimli hizmeti sunmak için göreve geldiklerini de anlatan Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, “Hastaneyi kuran, bugün ki aşamasına gelen tüm yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. Böylesi bir yapı ülkemizde 5-6’yı geçmez, burayı el birliği ile sahiplenmeliyiz. 20 yıllık meslek hayatımda insan ve hastaya çok değer veririm. Bunu da her zaman hissettirmeye çalışırım. Şeyh Edebali’nin bir deyişine çok inanırım ‘İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın’ felsefesine inanırım. İnşallah bu öncelikle insanı ve hizmeti önceleyerek Karabük ve bölge halkına daha iyi hizmetler vermeye, hizmet kalitesini arttırmaya çalışacağız. Biz, siz basın mensuplarından destekler beklerim, hatası olan bir işi yapıyoruz, bu işi asgariye indirmemiz gerekiyor. Üniversite ve devlet hastanesinin yeni yapılanması burada da MEDİKAR hastanesinin olması taşra ve merkez illere göre Karabük’ün sağlık alanı açısından iyi görüyorum. MEDİKAR para kazanıyor fakat paranın yönetimi anlamında sıkıntılar yaşanmış. Ekonomik sıkıntıları olan bir hastane değil. Böyle bir hastanenin ekonomik sıkıntıya düşmesi de üzücü olur. Yatak sayısı, barındırdığı branşlar, verdiği hizmet çeşitleri ve işçi sayısı anlamında baktığınızda olumsuz bir kanat, moral bozucu hadiseler ciroyu bir kısım düşürmüş ama gelecek adına son derece iyi görüyorum” dedi.

medikar-1

Hastanede 13 hekim eksiğinin olduğunu ve süratle tamamlayacaklarını ifade eden Boyacıoğlu, “Karabük’te yapılamayan işlerin Ankara ve İstanbul’dan getirilecek yeni hekimlerle MEDİKAR’ı ileriye taşıyacaktır, yeni hizmetler getireceğiz. Biliyorsunuz bölgenin tek kalp damar, kardiyoloji servisine sahibiz ve bu bölümü destekleyeceğiz. Gelecek hekimlerimizin marka değerde olmasına özen göstereceğiz. Ayrıca hastanemizde kısırlık tedavisi gibi yeni hizmetleri getireceğiz. Onkoloji konusunda çalışmalarımız süratle devam ediyor. Bu hastane bir akreditasyon belgesi olan CAS alamaya çok yakın bir hastane. Bunu sağlarsak, dünya ve Türkiye sağlık pastasından Karabük ciddi bir pay alabilir. Burada yapılamayan bir dizi ameliyatlar, Obazite ve Metabolik cerrahi ile kozmateloji ve Transplenton ünitesi yok. Yapacak iş çok. Herkesin yaptığı işlerden farklı işler yapılabilir. Binanın altyapısı ve kadro yapısı buna hazır” ifadesinde bulundu.

Tanışma kahvaltısında Başhekimin yanı sıra, Başhekim Yrd. Dr. Mehmet Coşkun, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü, İletişim Medya Müdürü, Destek Hizmetleri ve Hasta Hizmetleri Müdürleri de hazır bulundu.
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74