'MANDA YUVASI' VİZYONA GİRDİ

Sinema sanatçısı İlyas İlbey'in yönetmenliğini yaptığı komedi filmi 'Manda Yuvası' vizyona girdi.

Güncel 03.03.2015, 17:49 03.03.2015, 17:49
43
'MANDA YUVASI' VİZYONA GİRDİ
banner36

Sinema sanatçısı İlyas İlbey'in yönetmenliğini yaptığı komedi filmi 'Manda Yuvası' vizyona girdi.


 

20150303AW341431_01Safranbolu ve Karabük'te sinemalarda gösterime giren film öncesi İlyas İlbey ve bazı oyuncular sinema severler ile bir araya geldi. Safranbolu Atamerkez'de yer alan sinema salonunda izleyicilerle buluşan İlyas İlbey ve diğer oyuncular bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aslen Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı İğdir beldesinden olan İlyas İlbey'e Seray Sever, Kemal Kocatürk, Yasemin Yalçın ve Kadir Çöpdemir'in eşlik ettiği komedi filmi, sanayileşme ile birlikte kırsal kesimde yaşanmaya başlanan değişim sürecini insan ve çevre açısından ele alıyor.

Manda Yuvası'nın konusu ise şöyle: Kastamonu’dan İstanbul’a göçen Aşur, inşaat sektöründe işlerini yürütür, aldığı tadilatları yarım bırakıp, ödemelerle ortadan kaybolmayı alışkanlık haline getirir. Müşterileri tarafından sürekli kovalanan Aşur memleketine ziyarete gittiği bir günde internet üzerinden kamera ile köyünü takip edebileceğini fark eder. Babadan kalma evini gözetleyen adam burada bir başkasının yaşadığını fark eder. Greenpeace üyesi Vedat'ı bulan Aşur daha sonra kavgayı bir yana bırakır ve köylerini bekleyen HES tehdidi ile yüzleşmeye, tüm köylüyü birleştirmeye karar verir.
Yorumlar (0)
15
açık
banner17
banner18
banner39
banner74