KYK KÜLTÜR SANAT SOKAĞI SERGİSİ YAPILDI

KYK Kültür Sanat Sokağı Sergisi ile beğeniye sunuldu

Güncel 26.05.2022, 18:01
205
KYK KÜLTÜR SANAT SOKAĞI SERGİSİ YAPILDI
banner131
banner36

Gençlik Spor Bakanlığı Karabük Yurtlarında kalan öğrencilerin yaptığı çeşitli eserler, KYK Kültür Sanat Sokağı Sergisi ile beğeniye sunuldu.

Karabük Gençlik ve Spor  İl Müdürlüğünce düzenlenen KYK Kültür Sanat Sokağı Sergisi Karabük Üniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesi  Sezer Güleç Sergi Salonu'nda açıldı.

Sergide, Gsb Karabük yurtlarında açılan kurslarda öğrencilerce yapılan yağlı boya, taş baskı, ahşap oyma ve takı tasarımı dallarında yapılan eserler beğeniye sunuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, yaptığı açıklamada, "KYK Akademi" çalışmaları kapsamında kurs faaliyetlerinin devam ettiğini belirtti.

Karabük’te Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün desteğiyle yurtlarda çeşitli kurslar açtıklarını ifade eden Güven,"Karabük’te bulunan 9 yurdumuzda 10.496  öğrencimizden isteyenler bu kurslara katıldılar. Sene sonu itibarıyla bu sergimizi gerçekleştiriyoruz. Yıl boyunca yurtlarımızda bulunan öğrencilerimiz ,yağlı boya, rölyef, taş baskı, ebru, taş baskı, ahşap oyma. takı tasarımı, bebek yapımı gibi bir çok alanda kursa katıldılar. Öğrencilerimiz el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyorlar. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi açılışına Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Kbü Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Mustafa Cünük, Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki İnce katıldı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74