KOSGEB MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB tarafından başlatılan Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) yönelik Hızlı Destek Programıyla işletmelere destek oluyor

Güncel 27.04.2022, 10:56 27.04.2022, 11:02
202
KOSGEB MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK PROGRAMI
banner36

Geçtiğimiz 2 yıl boyunca tüm Dünya’da olduğu gibi ülkede de iş piyasalarının olumsuz etkilenmesine sebep olan Covid-19 salgının yaraları sarılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda KOSGEB tarafından başlatılan Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) yönelik Hızlı Destek Programı ile istihdama katkı sağlanırken, işletmelerinde mali açıdan bir nebze nefes almaları sağlanmış oluyor.

KOSGEB Karabük Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; ödeme süreci devam eden Hızlı Destek Programına ilimizden toplam 199 işletme başvuru yapmış ve bu işletmeler 349 yeni istihdam taahhüdünde bulunmuştur. Nisan sonu itibariyle 97 işletme taahhüdünü yerine getirmiş ve 151 yeni istihdam gerçekleşmiştir. Bunun neticesinde işletmelere destek ödemesinin ilk taksiti olarak toplam 7.920.000 TL’lik ödeme gerçekleştirilmiştir. 

İki eşit taksitte ödenecek destek ödemeleri kapsamında başvuru yapan tüm işletmelerin taahhütlerini yerine getirmeleri halinde Karabük İlinde 349 yeni istihdam gerçekleşecek ve toplamda 34.000.000 TL destek ödemesi yapılmış olacaktır. KOSGEB Karabük Müdürlüğü işletmelerimizi uyararak destek sürecinde sorun yaşanmaması için işletmelerin KOSGEB veri tabanındaki bilgilerini güncellemelerini ve süreci e-devlet üzerinden takip etmelerini istemiştir. Programa başvuru yapan işletmelerin destek ödemesi alabilmesi için yeni işe alacağı personelin SGK girişlerini Nisan ayı sonuna gerçekleştirmesi gerekmektedir. 

KOSGEB Karabük Müdürlüğünün tüm KOSGEB desteklerinin ücretsiz ve aracısız verildiğini belirterek, yeni işletme kuracakların ve işletmelerini geliştirmek isteyen KOBİLERİN KOSGEB Karabük Müdürlüğüne başvurarak gerekli bilgileri alabileceklerini söylemiştir.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74