KORE GAZİLERİNİN TORUNLARINA EĞİTİM YARDIMI

Güncel 11.03.2014, 14:22 11.03.2014, 14:22
12
KORE GAZİLERİNİN TORUNLARINA EĞİTİM YARDIMI
banner36
20140310AW030352_03Kore Büyükelçiliği tarafından Kore savaşında yer alan gazilerin torunlarına eğitim bursu yardımı yapıldı.

Karabük Polis evinde düzenlenen etkinliği Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Kore Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Kurmay Albay Joosenog Han, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Mustafa Şükrü Tandoğan, Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı ve Kore gazileri ile yakınları katıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mustafa Şükrü Tandoğan, 63 sene evvel 20’li yaşlarda Kore’ye giden gazilerin bugün Kore’nin bağımsız bir devlet olmasını sağladıklarını söyleyerek, “ Kore Devleti bu kahramanları hiçbir zaman unutmamıştır. Dünyanın en modern devlet olmasında Kore Gazilerinin payının büyük olduğunu her zaman Koreli yetkililer söylemekteler. Savaşta çok yoksul olduklarını ancak bugün dünyanın en zengin ülkesi olduklarını söylüyorlar. Bunu da eğitime bağlıyorlar. Şimdi Kore Gazilerinin okulda okuyan torunlarına eğitim yardımı yapıyorlar” dedi.

Kore Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Kurmay Albay Joosenog Han ise, Kore gazilerinin 5 toruna eğitim bursu vereceklerini belirterek, “Ben ve Kore halkı kahraman Kore gazisinin nasıl savaştıklarını çok iyi biliyoruz. Onları her zaman şükranla anıyoruz. 63 yıl önce Kore’nin en zor durumda sizler destek vermeyi hiç esirgemeyen kahramanlarsınız. Güney Kore bugün sizlerin sayesinde gelişti ve zenginleşti. Bizler sonsuza kadar sizleri hiçbir zaman unutmayacağız. Kore gazilerimize ve onların torunlarına destek vermek için çaba sarf ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesini ve gelişmesini dilerken, Kore gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürlü yıllar diliyorum” dedi.

Albay, Han konuşmasının ardından 5 Kore gazisine burs belgesi ile eğitim yardımlarını takdim etti.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39