KOPAN TELLER YANGINA NEDEN OLDU

Fırtınanın elektrik tellerini koparmasıyla tarlada meydana gelen anız yangınında sera ve kulübe küle dönerken bir evin çatısında maddi hasar oluştu

Güncel 02.04.2022, 16:53 02.04.2022, 17:39
396
KOPAN TELLER YANGINA NEDEN OLDU
banner36

Karabük’te etkili olan şiddetli fırtınanın elektrik tellerini koparmasıyla tarlada meydana gelen anız yangınında sera ve kulübe küle dönerken bir evin çatısında maddi hasar oluştu.

Olay merkez ilçeye bağlı Kayı Köyünde meydana geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından etkili olan fırtına köyde elektrik tellerini kopardı. Kopan telin otlarla temas etmesi ve şiddetli rüzgarında etkisiyle giderek büyüdü. Durumun bildirilmesi üzerine ola yerin Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesine ait itfaiye ekipler ile Orman İşletmeye ait arazözler sevk edildi. Yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü. Meydana gelen yangın nedeniyle tarlada bulunan kulübe ve sera küle dönerken, evin çatısında maddi hasar oluşturdu.

Köy sakinlerinden Uğur Karadere, yangının çıktığı yerin babadan kalma arazileri olduğunu belirterek, “Yangına biz geldiğimizde müdahale edilmişti. Gördüğünüz direkten kaynaklanan bir yangın. Kabloların kopmasıyla beraber yangının asıl merkezi buradan. Fırtına da var” dedi.

Karadere, tarla içerisinde bulunan sera ve kulübenin yangında küle döndüğünü, evin çatısında da maddi hasarın oluştuğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
27
açık
banner125
banner18
banner74