KETEM ARAÇLARI HİZMETE GİRDİ

Karabük İl Özel İdaresi ve hayırsever bir iş adamı Şefik Dizdar’ın destekleriyle Halk Sağlığı Müdürl

Güncel 15.10.2016, 11:59 15.10.2016, 11:59
33
KETEM ARAÇLARI HİZMETE GİRDİ
banner36

Karabük İl Özel İdaresi ve hayırsever bir iş adamı Şefik Dizdar’ın destekleriyle Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesine alınan mobil tarama araçları düzenlenen törenle hizmete alındı.


 
20161014aw873842_01Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesindeki törene, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara, Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, hayırsever iş adamı Şefik Dizdar, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Törenin açılışında konuşan AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, son 13-14 yıl içerisinde en fazla hizmet üretilen alanlardan bir tanesinin de sağlık alanının olduğunu söyledi.

Özellikle "anne dostu" programıyla çok ciddi tedbirler aldığını anlatan Şahin, "Bu programla gebelik öncesinden itibaren hastanelerimiz bu hanımları ücretsiz takip etmeye başladılar. 100 bin içinde 64'ü doğumda ölen annenin oranı şimdi 15’e indi.

Bu rakam bendeki 1 sene önceki rakamdı. Bu rakam şimdi daha da düşmüştür. Belki 12’lere belki de 10’lara düşmüştür. Bebek ölümleri doğum esnasında binde 31'di. Şu anda 6'lara indi. İnşallah sıfır noktasına doğru iner, bu program nedeniyle." dedi.

Çağın en tehlikeli hastalığının kanser olduğuna da dikkat çeken Şahin, "Henüz tedavisiyle ilgili bir sonuca ulaşılamadı. Ancak erken teşhis konulursa önlenmesi mümkündür. İşte bu araçlar ve bu araçların içerisindeki tıbbi cihazlar erken teşhisi sağlayacağı için kanserle mücadelede son derece önemli bir hizmet olacaktır." ifadelerine yer verdi.

Şahin, konuşmasının ardından araçların alımına destek veren iş adamı Dizdar'a plaket verdi. Daha sonra Şahin ve beraberindekiler araçları hizmete aldı.

Milletvekili Şahin, beraberindeki heyetle birlikte Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçerek, çalışmaları inceledi, hastaları ziyaret etti ve yetkililerden çalışmaları hakkında brifing aldı.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74