KENT MEYDANI NİKAH VE KONFERANS SALONU AÇILDI

Karabük Belediyesi tarafından Kent Meydanına yapılan salonun açılışında konuşan Karabük Belediye Başkanı

Güncel 07.05.2015, 12:44 07.05.2015, 12:44
19
KENT MEYDANI NİKAH VE KONFERANS SALONU AÇILDI
banner36

Karabük Belediyesi tarafından Kent Meydanına yapılan salonun açılışında konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugüne kadar aldıkları kararları oy birliği ile aldıklarını söyledi.


 

07052015_nikahsalonu_19Kimsenin çıkarını düşünmeden şehrin menfaatini düşünerek kararlar aldıklarını vurgulayan Vergili; “Türkiye’de örneği tek olacak şekilde tüm karalar oy birliğinde alınmıştır. Almış olduğumuz kararla çok önemli bir karar daha vardır. Bu normalde şehir tarihine geçecek bir karadır.

İlk defa Türkiye genelinde her yerde rant sağlamak için mahallelerde kat sayı artışı yapılırken, 100. Yıl Mahallesinde beton bloklaşmayı durdurmak için kat sayı düşüşü yapmıştır. Hiç kimsenin menfaatini düşünmeden yalnız şehir menfaatini gelecek kuşakların menfaatini düşünerek Belediye Meclisimizin almış olduğu bu karar Türkiye’de tüm vilayetlere örnek olacak bir karardır. Bu kararların içerisinde Ak Partili, Demokrat Partili arkadaşlarımız vardı o tarihte. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi arkadaşlarımız vardı. Hiç birinin arasında en ufak bir fikir ayrılığı olmadan bu karaları almışlardır.

Öncelikle ben ne kadar muhalefet partisi meclis üyelerimle çalışsam da onların hepsine teşekkür ediyorum Karabük’ün geleceği ile ilgili almış oldukları kararlardan dolayı. Meydanımızın inşallah açılışını 14 Mayıs’ta çok güzel bir açılış töreniyle açacağız. Burada meydan olgusunu oluşturacağız.

Bizim işimiz, vatandaşa hizmet etmektir. Bunun yanında çalışmamıza devam edeceğiz inşallah. Bizim ümidimiz meydanların olgusunda idare binalarının oluşması, ibadetlerin oluşması. Düşüncemiz Valilik binasını yıkılıp yerine çelik camii’nin yapılması. Bu güne kadar bizim sözlerimizden yerine getirmediğimiz bir tek çelik cami vardır. Bu da Belediye hizmeti değil. İnşallah önümüzdeki günlerde bunu da gerçekleştireceğiz. Karabük’ümüze çok güzel bir Valilik binası kazandırılabilinir. Valilik binasının yerine çok güzel bir çelik camii olabilir. Karabük’ü tanıtacak güzel bir mimari içersinde güzel bir çelik camii kazandırabiliriz.

07052015_nikahsalonu_22Bizim işimiz tüm Belediye personeli, müdürlerimiz, memurlarımız ve işçilerimizle beraber sizlere hizmet etmek. İnşallah geriye kalan 4 yıllık görev süremiz içerisinde cenabı Allah bize en iyi şekilde size hizmet etmeye nasip eder. Salonumuz hayırlı karar alınmasına ve nikahların yapılmasına vesile olur inşallah" dedi.

Daha sonra Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan salonun açılışını yaptı.

 

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74