KENT KONSEYİ MUHTARLARLA TOPLANDI

KARABÜK KENT KONSEYİ, MAHALLE MUHTARLARI İLE YAPTIKLARI TOPLANTIDA, ŞEHRİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK

Güncel 25.05.2014, 23:54 25.05.2014, 23:54
15
KENT KONSEYİ MUHTARLARLA TOPLANDI
banner36

KARABÜK KENT KONSEYİ, MAHALLE MUHTARLARI İLE YAPTIKLARI TOPLANTIDA, ŞEHRİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK BAZI KARARLAR ALINDI


 

kent-konseyi-muhtarlar

Karabük Kent Konseyi, Mahalle Muhtarları ile birlikte yaptığı ortak akıl toplantısında, “Kavga değil, Birlik ve Beraberlik” dedi.

Karabük Kent konseyi Ortak akıl toplantıları kapsamında, Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç Başkanlığında, mahalle muhtarlarının ve Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerinin katılımı ile Karabük Öğretmen evinde bir toplantı yaptı.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda şu kararlar alındı;


  1. Öncelikle Karabük’ün Kavgaya ihtiyacı yok; Birlik ve Beraberliğe ihtiyacı var. Onun için tüm sorumluluk sahibi insanlar bu doğrultuda hareket etmeli.

  2. Kent Yönetiminde halkın büyük bir çoğunluğunu ilgilendiren konularda Ortak Akılla hareket edilmeli. Kenti yöneten ve kente hizmet eden her kademedeki yöneticiler bu doğrultuda hareket ederek paydaşlarla beraber konuşarak kararlar almalı.

  3. Mahallelerimizdeki ulaşım sorunları çözülmeli. Halk otobüsü olmayan kapullu mahallesi gibi mahallelere halk otobüsleri seferi konmalı.

  4. Mahallelerde Madde bağımlısı olan gençler ve kişilerle ilgili çalışmalar yapılmalı. Özellikle parkların bu manadaki güvenlikleri sağlanmalı ve önlemler alınmalı.

  5. Yeşil mahalledeki Atatürk Bulvarı ile ilgili trafiği rahatlatıcı önlemler alınmalı. Oto galerilerinin daha nezih ortamlarda hizmet vermeleri için çalışmalar yapılmalı ve yaya kaldırımları kullanılır hale getirilmeli.

  6. Yüzüncü yıl Safranbolu ve Yine Yüzüncü yıl Karabük merkez arasında halk otobüsü seferleri konmalı veya sayısı arttırılmalı.

  7. 20140525_101344Karabük Üniversitemizin hızlı gelişimi karşısında yeni dönemde gelecek olan çok sayıda öğrencimizle ilgili şimdiden önlemler alınmalı. Özellikle yurt ve ulaşım konularındaki çalışmalar hızlandırılmalı.

  8. Mahallelerde spora ve sporcuya önem verilmeli ve bunun için spor tesislerinin sayısı arttırılmalı.

  9. Mahallelerinde Muhtarlık binası olmayan Mahalle muhtarlarımız için yerel yönetimler tarafından Muhtarlık binaları yaptırılmalı.

  10. Yenişehir mahallemizde geçmişte hizmet veren ve bugün itibari ile atıl duran birçok sosyal amaçlı tesis KARDEMİR yönetimi ve Karabük belediyesi tarafından tekrar halkın hizmetine kazandırılmalı.


Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74