KELTEPE KAYAK MERKEZİ OLMA YOLUNDA

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN “KELTEPE KAYAK MERKEZİ İHALEYE ÇIKACAK”

Güncel 06.12.2014, 22:38 06.12.2014, 22:38
36
KELTEPE KAYAK MERKEZİ OLMA YOLUNDA
banner36

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN “KELTEPE KAYAK MERKEZİ İHALEYE ÇIKACAK”


keltepe-kayak-mrkz

Kalkınma Bakan Yardımcısı ve Karabük eski milletvekili Mehmet Ceylan, Keltepe kayak merkezinin yatırım programına alındığını ve kısa sürede ihale edileceğini açıkladı.

Bakan Yardımcısı Ceylan, Karabük’ün uzun yıllardır beklediği Keltepe Kayak merkezi için artık somut adımların atıldığını belirterek konu ile ilgili şu açıklamada bulundu;

“Keltepe kayak tesisleri için geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin başkanlığında Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen heyet tarafından son incelemeler yapıldı.

Gerekli testlerin tamamlanması ile Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programına yer aldı. Bakanlık burası için gerekli ödeneği koyarak en kısa sürede ihale edecek. Ana tesisler ve kayak pistlerini Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilecek. İhale hazırlıkları yapılacak. Bunun yanında konaklama tesisi söz konu olacak ve bunu Kalkınma Ajansı üzerinden yada başka bir şekilde ihalesi yapılabilir. Ben burada emeği geçen değerli Karabük Milletvekillerimize teşekkür ediyorum”

Ceylan, ayrıca Ovacık ilçesinde bulunan Sporcu kamp eğitim merkezi içinde önemli çalışmaların olduğunu ve son aşmaya geldiğini belirterek, “Burada öncelikle yatak kapasitesi arttırılacak. Burası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün yapacağı gerekli çalışmalar sonucunda, engellilerin kamp eğitim merkezine dönüşecek. Türkiye’de farklı dallardaki engelli spor branşlarının bulunduğu kulüplerimiz burada 12 ay boyunca kamp yapma imkanı bulacak. Gerekli çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak” dedi.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74