KBÜ'DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) ,Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Programı düzenlendi.

banner73
Güncel 07.10.2015, 16:25 07.10.2015, 16:25
11
KBÜ'DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI
banner36

Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) ,Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Programı düzenlendi.


 

20151007AW543015_02Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'ndaki programda konuşan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Asım Aydın, KBÜ'nün Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarından birisi olduğunu söyledi.

Her zaman yenilikçi ve ilklerin üniversitesi olduklarını ifade eden Aydın, "KBÜ, Türkiye'nin parlayan bir yıldızıdır. Üniversiteler ülkelerin uygarlık yarışındaki itici gücü ve vazgeçilmez kurumlarından biri olmalarının yanında, barındırdıkları dinamik insan unsurları ve küresel düşünce yapılarıyla topluma çok kısa zamanda etkilemektir.

Üniversiteler toplumlara yön verirler. Küreselleşen bir dünyada yarışabilirliğini artırmak ve Avrupa Birliği içinde yer almak isteyen ülkemizde ise üniversite olarak öğrencilerimizin bir yabancı dil olarak İngilizce'yi iyi bir düzeyde bilmelerini istiyoruz. Bunun içinde çalışıyoruz. İngilizce eğitimi hayati bir önem taşırken, yaşamınızda ve mesleki hayatınız içinde çok önemlidir." dedi.

Programda KBÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Okt. Kerim Tanış öğrencilere Erasmus+, Mevlana ve Farabi programları hakkında bilgi vererek hazırlık sınıfından sonra bu programlarla ileriye dönük nasıl hareket edeceklerini anlattı.
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74