KBÜ'DE REKTÖRLÜK YARIŞI

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Mustafa Yaşar adaylığını açıkladı.

Güncel 20.02.2015, 17:32 20.02.2015, 17:32
19
KBÜ'DE REKTÖRLÜK YARIŞI
banner36

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Mustafa Yaşar adaylığını açıkladı.


 

20150220AW330649_01Milletvekilliği adaylığı için Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın yerine seçilecek olan rektörlük için Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar da adaylığını açıkladı.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olan Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, “Karabük Üniversitesi’ni daha iyi yerlere getirebilmek, etkin hizmet edebilmek ve tüm akademik ve idari personelimizi bu amaçla motive edebilmek amacıyla Karabük Üniversitemizin rektörlüğüne talip oldum” dedi.

Yaşar, yaklaşık 17 yıldır her kademesinde hizmet ettiğim ve mensubu olmaktan büyük gurur ve kıvanç duyduğu ve bugünlere gelmesinde özveri ve katkılarının olduğuna inandığını belirterek, “Karabük Üniversitesi’ni daha iyi yerlere getirebilmek, etkin hizmet edebilmek ve tüm akademik ve idari personelimizi bu amaçla motive edebilmek amacıyla Karabük Üniversitemizin rektörlüğüne talip oldum. Üniversitelerde rektörlük ve üst yönetim, üniversitenin vizyon ve misyonunu doğrudan belirleyen organlardır. Karabük Üniversitesi’nin hem akademik kalitesinin çok daha iyi bir düzeye getirilebilmesi, hem de nitelikli çalışmalar ve projeler gerçekleştirebilmesi için vizyonumuzu ulusal ve uluslararası düzeyde tanınabilirliğimizi artırmayı hedefleyen ilkeler çerçevesinde ve misyonumuzu da insanlık ve teknoloji yararına fikir üreten, ürün ve teori geliştirerek hayata geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayrım gözetmeyen, çalışkan, paylaşımcı ve dinamik bir yönetim anlayışını oluşturabilmek için, Karabük Üniversitesi’nin hak ettiği akademik başarılara kavuşması için, Karabük Üniversitesi’nin kurumsal kimliğini güçlendirmek ve saygınlığını arttırmak için,Karabük Üniversitesi’nin kent ile işbirliğini en üst düzeye taşıyabilmek için, Karabük ilinin demir çelik sektörünün kalbi olmasından dolayı üniversitemizi de demir çelik sektörünün kalbi yapabilmek için, En güncel teknolojiyi kullanan aynı zamanda bu Teknolojiyi üreten bir üniversite olmak için,Ar-Ge yapan ve bunu ürüne dönüştürebilen projeler geliştiren bir üniversite olmak için,Akademik ve idari başarıları destekleyen bir üniversite için ve Mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlayabilmek için Karabük Üniversitesi Rektörlüğü’ne adayım.Evrensel değerleri her değerin üzerinde tutan ve ilkeleri olan, İnsan hakları ve özgürlükleri konusunda taviz vermeyen, En üst düzeyde eğitim vermeye çalışan ve bunun için en son teknolojiyi kullanan, Ar-Ge yapan ve yaptığı Ar-ge’nin sonuçlarını ürüne ya da toplumsal yarara dönüştüren, Uluslararası arena’da bilimsel eserleriyle tanınan, Öğrenci odaklı olarak çalışan ve öğrencileriyle beraber projeler üreten, Üniversite-sanayi işbirliğini oluşturmuş ve Kentle entegre olan ve topluma hizmet görevini yerine getiren bir üniversite hayalim var. Kazananın ülkemiz kentimiz ve üniversitemiz olmasını dilerim” ifadesine yer verdi.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74