KBÜ'DE DURGUN SU KANO HIZ YARIŞLARI SONA ERDİ

Karabük Üniversitesi'nin (KBÜ) ev sahipliğinde Türkiye Kano Federasyonu ortaklığı ile Araç Çayı

Güncel 12.05.2014, 13:07 12.05.2014, 13:07
11
KBÜ'DE DURGUN SU KANO HIZ YARIŞLARI SONA ERDİ
banner36

Karabük Üniversitesi'nin (KBÜ) ev sahipliğinde Türkiye Kano Federasyonu ortaklığı ile Araç Çayı Göleti'nde dün başlayan ‘Durgun Su Kano Hız Yarışları’ sona erdi. 


 8.İki gün süren 12 kulüpten 100 sporcunun katıldığı, Durgun Su Kano Hız Yarışları’nın K-1, K-2, K-2 mix ve C-1 500m ve 200m eleme, yarı final ve final yarışları ile kano yarışları sona erdi.Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, Karabük’te kano yarışlarını başlatmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Federasyon faaliyetleri programının içine aldığı bahar kupası yarışlarının Karabük Üniversitesi’nde olmasından dolayı çok mutlu olduk. Bu yarışlar kano sporlarının tanıtılması ve ilginin artması için çok önemsiyoruz. Ben başta sayın rektörüm olmak üzere, Karabük Üniversitesi çalışanlarına ve emeği geçen herkese göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal ise, iki gündür süren kano yarışlarının üniversite ve şehir için çok farklı anlam ifade ettiğini dile getirerek, "Karabük Üniversitesi hayatın her alanında olduğu gibi sportif faaliyetlerin her alanında da yer alıyor. Üniversiteler şehrin lokomotifleri, evrene açılan pencereleridir. Bizler bu hafta sonunda çok güzel bir anı yaşadık. Su sporlarını sadece deniz olan yerlerde değil, her yerde yaygınlaşmasını istiyoruz. Bunun en güzel örneğini de bugün gerçekleşen, Karabük Üniversitesi’nin içerisinden geçen Araç Çayı’nda Durgun Su Kano Hız Yarışları olmasıdır. İki gün gerçekleşen bu yarış programına Samsun, Adana, Eskişehir, Karabük dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen katılımcılar yer aldı. Karabük Üniversitesi’nde kano yarışlarının yapılabileceğini gösterdiğiniz için bütün sporcularımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

2.-(3)Final yarışmaları sonucunda kategorisinde ilk üçe giren sporculara madalya takdim edilirken, genel sıralamada büyükler kategorisinde; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Sakarya Gençlik Merkezi ikinci, Odunpazarı Gençlik Spor Kulübü ise üçüncü oldu.

Gençler kategorisinde ise, birinciliği Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü elde ederken, ikinciliği 222 Gençlik Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Tuzla Deniz Yıldızı elde etti.

Yarışmacılara kupaları, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay tarafından takdim edildi.

İki gün süren ‘Durgun Su Kano Sürat Yarışları’ etkinliği toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74