KBÜ'DE 2. SANAT VE TASARIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

banner73
Güncel 20.03.2017, 17:04 20.03.2017, 17:04
20
KBÜ'DE 2. SANAT VE TASARIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ
banner36

Karabük Üniversitesi Tasarım İstasyonu Kulübü tarafından geleneksel hale gelen Sanat ve Tasarım Günleri etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi.


 
Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açılışına Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Mesut İnan, Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Müftüsü Hasan Güneş, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

2. Sanat ve Tasarım Günleri etkinlikleri sergi açılışı ile başladı. Sergide, Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yağlı boya ve farklı çalışmalardan oluşan karma resim sergisi, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin çeşitli konularda hazırladıkları projeler ile Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin modelleri ve desenleri yer aldı.

Mimarlık Bölümü öğrencilerinin Karabük hızlı tren istasyonu projeleri, Safranbolu Tabakhane’de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM) projeleri, Safranbolu’da mülteciler yaşam merkezi projeleri, Safranbolu köylerinde ekolojik yaşam merkezli projeler, 7 bölge ve 15 ilde akıllı ekolojik sürdürülebilir evler, tarihten günümüze anıtsal yapılar, Safranbolu’da ve köylerinde tarihi evler ve restorasyon projeleri katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74