KBÜ HASTANESİNE GASTROENTROLOJİ VE ONKOLOJİ UZMANI ATANDI

61 Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile ilimize atanan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Mehmet Ali Erdoğan

Güncel 01.04.2015, 12:06 01.04.2015, 12:06
59
KBÜ HASTANESİNE GASTROENTROLOJİ VE ONKOLOJİ UZMANI ATANDI
banner36

61 Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile ilimize atanan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Mehmet Ali Erdoğan ve Onkoloji Uzmanı Dr.Fatih İnci Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevine başladı.


 

images-(1)-(1)Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Dr. Erdoğan “ İlimize atanalı kısa bir süre oldu ancak görev yapacağımız hastane oldukça güzel ve akıllı olarak inşa edilmiş bir uzmanımızla beraber çalışacağız şimdilik planlamasını yapıyoruz halkımıza en işi şekilde hizmet edeceğiz dedi.

Onkoloji Uzman Doktor Fatih İnci ise “Karabük te ilk onkoloji uzmanı olarak bulunacağım, 61 Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile buraya atandım. Atanmamızda emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum, Karabük te uzun yıllardır eksikliği hissediliyordu, hastanenin açılması ile birlikte eksik branşların tamamlanması için yoğun bir çalışma sarf edildi. Onkoloji de bunun ilklerinden birisi oldu.

Karabük halkı yıllardır kanser tedavisi ve tedavinin planlanması için başta Ankara olmak üzere çevre illere gitmek zorunda kalıyorlardı, zaten kanser hastalarının vücut dirençleri düşük olduğu için büyük sıkıntılar yaşanıyordu, bundan sonra bu tedavi planlaması, kemoterapi planlaması, yatışlı takipleri, artık Karabük te yapılabilecek. Elbette onkoloji tek başına çalışan bir birim değil, bunun için radyoloji cerrahları patolojisi genetiği, radyasyon onkolojisi ve nükleer tıbbı ile ortak çalışan bir bölüm, kanser tedavisi bunların hepsini içine alan bir tedavi hastaya hastalık şüphesi oluştuğunda buna iyi bir teşhis konması gerekir, bundan sonra evresine göre hastamızın cerrahi mi? radyasyon tedavisi mi? ya da kemoterapi mi? tedavi süreçleri ilimizde hastanemizde verilecektir. Tedavilerinin büyük bir kısmını hastanemizde alabileceklerdir. Sevindirici olan kısım Radyasyon Onkolojisi için de gerekli çalışmalar başlatılmış hekimin gelmesi ile birlikte tedavinin yüzde otuzluk kısmını kemoterapi ile birlikte karşılayacaktır geldiğinde bütün tedaviler il dışına çıkmaya gerek kalmadan ilimizde hastanemizde gerçekleştirilecektir”dedi.

Atamalarla ilgili olarak açıklama yapan Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara “Gastroenteroloji uzmanımız görevine başladı halkımızın yoğun olarak müracaat ettiği bir branş hekim sayımızın artması daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmamızı sağlayacaktır. Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hekim kadrosunu gün geçtikçe geliştireceğiz "dedi.

Kara “Tıbbi Onkolog branşında bir hekimimizin göreve başlaması oldukça sevindirici bir gelişme hastalıkla ilgili tedavi planlaması kemoterapi yatışlı tedavi gibi çözümler artık ilimizde yapılabilecek, yoğun bir şekilde yeni branşların ilimize kazandırılması için çalışıyoruz hastalık tedavisinin önemli bir paydaşı olan Radyasyon Onkolojisi için gerekli çalışmalarımızı başlattık bu konu üstünde çalışıyoruz hekimin atanması ile birlikte hastalığı tedavisi için il dışına çıkılmasına gerek kalmayacak Karabük halkına kaliteli ektin ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74