KARDEMİR'DEN EĞİTİM HAYATINA YENİ BİR ESER DAHA

Güncel 22.09.2016, 10:50 22.09.2016, 10:50
9
KARDEMİR'DEN EĞİTİM HAYATINA YENİ BİR ESER DAHA
banner36

20160921aw853994_01Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş tarafından Merkez İmam Hatip Lisesi ek hizmet binası olarak kullanılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen bina, tadilatı yapılarak Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmete açıldı.


 
KARDEMİR, Karabük’ün eğitim hayatına yeni bir eser daha kazandırdı. Mülkiyeti KARDEMİR’e ait olan ve 2014 yılında Merkez İmam Hatip Lisesi ek hizmet binası olarak kullanılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen Yenişehir Mahallesindeki eski Lisan Laboratuvarı, Kardemir tarafından yeniden tadilat edilerek Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ismiyle müstakil bir ortaokul olarak eğitimin hizmetine sunuldu.

Yeni Eğitim Öğretim Döneminin başlaması nedeniyle okulda düzenlenen açılış törenine Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Garnizon Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Karabük Deftardarı Osman Koçaş ve AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar başta olmak üzere öğrenci ve veliler ile okulun tadilatını gerçekleştiren KARDEMİR çalışanları katıldı.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için en büyük görevin eğitime düştüğüne dikkat çeken KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Kardemir Yönetim Kurulunun da bu bilinçle hareket ederek Milli Eğitim Müdürlüğünün alt yapı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun tadilatını gerçekleştirdiğini belirterek, “Geçmişini çok iyi bilen, bugününe çok iyi vakıf, gelecek için hayalleri olan gençlerin milletimizin teminatı. KARDEMİR’in de bu bilinçle geçmişten günümüze üzerine düşenleri yapıyor ve bundan sonrada yapacaktır” dedi.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş ise Karabük'ün eğitimde başarılı bir il olduğunu söyleyerek, bu başarının elde edilmesinde devlet kaynaklarının ve halkın desteğinin çok büyük etkisi olduğunu belirtti.

20160921aw853994_02Vali Aktaş "Ancak iyi biliyorum ki KARDEMİR Fabrikalarının da çok ama çok büyük katkısı olmuştur. KARDEMİR Fabrikaları şehir kuran Karabük'ü oluşturan bir işletmedir. Bu bilinç ve sorumlulukla KARDEMİR bugüne kadar Karabük'ün her yönüyle gelişmesi, kalkınması ve daha iyi noktalara gelmesi için her fırsatta üzerine düşeni de yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mehmet Aktaş ve beraberindekiler açılış kurdelesini birlikte keserek okulda incelemelerde bulundular.
Yorumlar (0)
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39