KARDEMİR'DEN 'ÇELİĞE SU, İNSANA KAN'

KARDEMİR’DEN ANLAMLI KAMPANYA “ÇELİĞE SU, İNSANA KAN” PROJESİ START ALDI  

banner73
Güncel 06.10.2015, 14:35 06.10.2015, 14:35
22
KARDEMİR'DEN 'ÇELİĞE SU, İNSANA KAN'
banner36

KARDEMİR’DEN ANLAMLI KAMPANYA “ÇELİĞE SU, İNSANA KAN” PROJESİ START ALDI


 

celige-su-insana-kan

Türk Sanayisinin öncü kuruluşlarından olan KARDEMİR A.Ş ve Çelik İş Sendikası, Türk Kızılay’ı ile birlikte ‘Çeliğe Su, İnsana Kan, Kan Ver, Can Ver’ sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi.

Kampanya kapsamında KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuşan KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz, bir ilke imza attıklarını ve hedeflerinin büyük olduğunu söyledi.

20151005AW540687_04Yılmaz, “Günümüzde yüzlerce insan hastalık veya kazalar nedeniyle kana ihtiyaç duyuyorlar. Kan yeri başka türlü doldurulabilecek bir şey değil. Kanın yerini tutacak bir şey icat edilmedi. Kan çok özel ve kıymetli bir ilaç. Tek kaynağı var, oda insan. Bizler bu hafta vereceğimiz kanlarla canları kurtaracağız. ‘Çeliğe Su, İnsana Kan’ sloganımız ile kampanyayı başlattık. Çelik yapmayı biliyoruz, inşallah insanlara da buradan katkımız olacak” dedi.

Çelik - İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise, "Sadece insanda olan bu değeri tekrar insan verebilmek için böyle bir katkı sunacağımız hiç şüphemiz yok. Kan kampanyaları başladığı zaman toplum olarak çok duygulanırız. Verdiğimiz kan, bir gün bir yerde birisi için hayat verecektir. Kan veren bir kişi olarak hayatını kurtardığımız insanı bilemeyiz. O kan alan insan bunun bir insandan alındığını ve kan sayesinde hayatta kaldığını bilecek. Bu hafta vereceğimiz kanlar bir gün bir yerde hayatlar kurtaracak ve bunun sevincini yaşayacağız” dedi.

"AVRUPA’DA KAN BAĞIŞINI VATANDAŞ PARA KARŞILIĞI YAPIYOR"
Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Kan’ın dünyadaki en önemli maddeden daha önde olan bir madde olduğunu söyleyerek, “Kanın yapayı yok. İstediğiniz kadar paranız ve malınız olsun, teknolojiniz olsun, bunu yapma imkanınız yok. Bunu sadece insan bedeninden canlı olarak alacağız bir malzeme deyin ve bunu sadece insan verir. Avrupa’da kan bağışını vatandaş para karşılığı yapıyor. Ne güzel ki, bizim ülkemizde insanımızın içindeki merhamet eli bunu diğer hiç tanımadığı insana can, kan ve hayat olsun diye bila bedelsiz canından bir parçayı yüksünmeden, karşılık beklemeden vermektedir. Buda Türk insanın en önemli meziyetlerinden biridir. Siz KARDEMİR’de kan veriyorsunuz, belki İstanbul, Adana veya Van’da bir insana veriyorsunuz. Belki Müslüman, Hıristiyan, Musevi veya başka bir dine mensup ama sadece insan olduğu için can oluyorsunuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Biçer tarafından Genel Müdür Uğur Yılmaz ve Sendika Genel Başkanına kampanyadan dolayı çeşitli hediyeler verildi.

Programda KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz ve Çelik - İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ile birlikte Müdür yardımcıları ve sendikacılar ile işçiler kan vermeye başladı.

KARDEMİR’de bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanya 09 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.

20151005AW540687_02

 
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74