KARDEMİR, VERİMLİLİK ÖDÜLÜ ALDI

KARDEMİR, “Büyük Ölçekli İşletme Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüld

Güncel 29.04.2015, 12:20 29.04.2015, 12:20
9
KARDEMİR, VERİMLİLİK ÖDÜLÜ ALDI
banner36

KARDEMİR, “Büyük Ölçekli İşletme Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.


 

Resim-1-(1)Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik işletmelerdeki verimlilik çalışmalarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen 2015 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde KARDEMİR, “Büyük Ölçekli İşletme Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

İşletmelerde verimlilik artışını desteklemeyi, verimlilik bilincinin ve iyi uygulama örneklerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlayan 2015 Verimlilik Proje Ödülleri, 27 Nisan’da Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı. KARDEMİR’in ödülünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz’a takdim etti.

Kardemir’e Büyük Ölçekli İşletmeler arasında “Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülü getiren proje “Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesi” oldu.

Kontinü Haddehane İşletme Etkinliği’nin %81’e yükseltmesinin hedeflendiği proje doğrultusunda 47 adet alt proje hayata geçirildi. Kardemir Öneri Sistemi (KARÖS) kaynaklı olan ve takım çalışması felsefesiyle geliştirilen her bir proje için Kardemir Sürekli İyileştirme Sisteminde (KARSİS) ayrı ayrı kurulan ve 80 personelin görev aldığı proje ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda Kontinü Haddehane İşletme Etkinliği değeri %84’e yükseltildi. Toplam 188.080 TL harcama ile hayata geçirilen projeler ile Kardemir 4.112.514 TL/yıl seviyesinde tasarruf sağladı.

Ödül töreni sonrasında yaptığı açıklamada, projeye katkı veren tüm personelini kutlayan Kardemir AŞ Genel Müdürü Uğur Yılmaz, küresel rekabette en önemli performans göstergelerinden birinin de verimlilik olduğuna dikkat çekti. Yılmaz “Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesi”nin Bakanlığımızca ödüllendirilmesinden mutlu olduk. Ancak bunu bir başlangıç olarak değerlendiriyor ve yeni projelerle hem verimliliklerimizi artırmayı hem de bu çalışmalarımızı yeni ödüller ile taçlandırmayı hedefliyoruz. Bu konuda çalışanlarımıza güveniyorum. Onların, tüm süreçlerimizin iyileştirilmesine ve verimliliklerimizin artırılmasına yönelik vereceği önerileri heyecanla beklediğimizi belirtmek istiyorum”dedi. Yılmaz, gerçekleştirdikleri projelerle verimlilik ödüllerine layık görülen tüm firmaları da kutladı.

Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törende, ödül alan projelerin sunumları da gerçekleştirildi. Kardemir’e ikincilik ödülünü getiren Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesinin sunumu, Endüstri Mühendisliği Müdürlüğü İşletme Teknolojileri Başmühendisi Ali Sezai Demirel tarafından yapıldı.
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74