KARDEMİR KARABÜKSPOR'DAN HAKEM TEPKİSİ

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN: “SKANDAL BİR HAKEM YÖNETİMİ SONUCU GAZİANTEPSPOR’A Y

banner73
Güncel 20.10.2014, 17:15 20.10.2014, 17:15
12
 KARDEMİR KARABÜKSPOR'DAN HAKEM TEPKİSİ
banner36

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN: “SKANDAL BİR HAKEM YÖNETİMİ SONUCU GAZİANTEPSPOR’A YENİLDİK”


 

20140910AW189289_01Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, hafta sonu 1-0 mağlup oldukları Gaziantepspor maçı için, “Kötü bir zeminde, skandal bir hakem yönetimi sonucu Gaziantepspor’a yenilmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Mustafa Yolbulan, Gaziantepspor maçını yöneten hakem Yunus Yıldırım'ı eleştirerek, "Bir maçın ve hatta ligin kaderini etkileyebilecek kadar açık, net, tartışma götürmez bir fahiş hatanın bu kadar kolay geçiştirildiği bir lig ortamını oluşturan İstanbul büyüklerine endeksli futbol ortamını kınıyoruz. Yunus Yıldırım’ın penaltı-kırmızı kart olayına gözlerini kapayan ama aynı hakem benzer hataları büyükler aleyhine yaptığında yeri göğü inletenlerle futbolumuzun uluslararası düzlemde geldiği nokta da ortadadır. Sezon başından bu yana ligimizdeki takımlarının güçlerinin birbirlerine çok denk olduğunu ve her maçtan her türlü sonucun çıkabileceğini birçok kez dile getirdim. Maçların sonuçlarını detaylar belirliyor. Fenerbahçe maçında talihsiz bir bireysel hata, Mersin İdmanyurdu maçında kritik oyuncularımızın sakatlıkları nedeniyle farklı bir kadroyla oynamak zorunda kalmamız, Kasımpaşa ve Gaziantepspor maçlarında dramatik hakem hataları ile 6 maçta 4 mağlubiyet gibi bize yakışmayan bir tablo oluştu" dedi.

"PANİK YAPMAYA GEREK YOK"

Son 6 haftada alınan puanlar sonucu mazeret aramadıklarını belirten Başkan Yolbulan, şunları söyledi:

"Takımımız her şart altında bu performanstan daha iyisini yapabilecek güce sahiptir. Panik yapmaya gerek yok. Sıralamada her ne kadar altlarda yer alsak da, lig 6.'sı Kasımpaşa ile aramızda sadece 5 puan olduğu gerçeği de ortada. Üst üste alınacak iki galibiyet puan cetvelinde bir takımın yerini inanılmaz derecede değiştirebiliyor. Ligin hala çok başındayız. Akhisar maçıyla başlayacak bir seriye ihtiyacımız var. Karabükspor, futbolun marka değerine zarar vermeden, kısıtlı imkanlarla doğru işler yapmaya çalışan bir kulüp olma özelliğini korumaya çalışırken, futbolu yönetenler de adalet terazisinin ibresinin sesi çok çıkandan yana olmamasına özen göstermek zorundadırlar."
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74