KARATAŞ,HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Mustafa Karataş: “O gece tüm İslam dünyası Türkiye’ye ve Erdoğan’a dua etti”

Güncel 04.08.2016, 12:22 04.08.2016, 12:22
11
KARATAŞ,HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU
banner36

Mustafa Karataş: “O gece tüm İslam dünyası Türkiye’ye ve Erdoğan’a dua etti”


“Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımlar o gece başımızın gözümüzün sadakası oldu”


 

20160804AW817930_01Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 20. gün nöbeti devam ederken, ilahiyatçı Mustafa Karataş hemşehrileriyle birlikte nöbet tuttu.Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla sözlerine başlayan Mustafa Karataş, “Kainatı yoktan var eden kurda kuşa rızkını veren, çayırda ot bitiren, bizi mümin kılan, bizi iman kardeşi kılan, vatan veren, bayrak veren, bizleri kardeş kılan, sağlık veren, mülk veren, evlat veren, bizim aramızda birliği kardeşliği samimiyeti ziyade eyleyen Allah’a hamdolsun.

Sizi hesap etmeyenler gizli hesaplarının içerisine katmayanlar 15 Temmuz gecesi büyük bir yenilgiye uğradılar ve bu milletin ne kadar büyük olduğu aziz olduğu ne mübarek bir millet olduğu biliniyordu. Ey Türk milleti, ey aziz millet sen ne kadar büyüksün ki kanın tevhidi kurtarıyor. Zalimlere, hainlere, katillere geçit vermiyor.

Siz çok büyüksünüz. Ben bir hoca olarak aranızdan bir kardeşiniz olarak devletin kurumları devlet olarak bu 15 Temmuz gecesi sizin gerinizde kaldık. Millet devletin kurumlarını, hacısını, hocasını, alimini geçti. Eli öpülecek, alnı öpülecek, ayakları öpülecek bir millet olduğunu bütün dünyaya haykırdı.

Onun için Allah’a yeniden hamdediyoruz ki böyle bir milletin evladıyız. Böyle bir millet var karşımızda Rabbime şükürler olsun” dedi.
Yorumlar (0)
açık
banner23
banner17
banner18
banner39