KARABÜK'TE FİNAL TEMEL LİSELERİ İLK ADIMI ATTI

TEMEL LİSELER, HEM DERSHANE HEM DE OKUL HİZMETİ VERECEK  

Güncel 04.05.2015, 16:41 04.05.2015, 16:41
16
KARABÜK'TE FİNAL TEMEL LİSELERİ İLK ADIMI  ATTI
banner36

TEMEL LİSELER, HEM DERSHANE HEM DE OKUL HİZMETİ VERECEK


 

20150504AW402536_01Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershanelerin liselere dönüşme programı sürecinde Karabük Final Dergisi Dershaneleri de Temel Lise’ye dönüşme kararı aldı.

Özel Karabük Final Temel Lisesi Kurucu Temsilcisi Mehmet Üstündağ, Özel Karabük Final Temel Lisesi Çarşı Şubesi Kurucu Temsilcisi Mürsel Görkem, Özel Safranbolu Final Temel Lisesi Kurucu Temsilcisi Soner Kurnaz yapmış oldukları bilgilendirme toplantısında “Dershanelerimiz dönüşüm programına alınmış olup, en kısa zamanda kuruluş işlemleri tamamlanacaktır” dediler.

Düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Soner Kurnaz, Temel Lise’leri Final’in 35 yıllık başarı yolculuğunun yepyeni bir etabı olarak nitelendirdi.

Kurnaz, açıklamasında, “Karabük’te binlerce insan yetiştirdik. Ülkemizin dört bir yanında en önemli, en kutsal, en güzel makamlarda Finalliler var. Yolu Final Eğitim Kurumları’ndan geçmiş nice bilim insanı var. 35 yılda eğitimde destan yazdık. Şimdi bu destan yeni bir ruhla devam edecek. Final 35 yıllık başarısını Final Liselerine dönüşerek sürdürüyor. Karabük’te faaliyet gösteren Özel Karabük Final Dergisi Dershanesi, dershanecilikteki zengin birikim ve deneyimlerini okullaşarak sürdürmek için final temel liselerinin, Karabük merkez ve çarşı şubesi, bir de Safranbolu’da olacak şekilde 3 şube şeklinde kurum planlamasını yaptı” dedi.

Özel Karabük Final Temel Lisesi Kurucu temsilcisi Mehmet Üstündağ ise, dershanelerin olmadığı bir sistem de Temel Liselerin öğrenciye hem okul hem dershane eğitim vereceğini belirterek sınav ve hayat başarısı için Temel Liselerin çok önemli alternatif olduğunu ifade etti.

Üstündağ, Temel Liseler konusunda kamuoyunun merak ettiği birçok konuya açıklık getirerek, “Karabük’te Final Liseleri’nde ikili eğitim vereceğiz. Haftada Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı gibi temel derslerden 27 saat aktif ders vereceğiz. Öğrencilerimizi hem sınavlara hem hayata hazırlayacak bir eğitim anlayışımız var. Temel liselere gelen öğrencilere de Milli Eğitim Bakanlığı kitaplarını ücretsiz verecek. Ayrıca 35 yıllık Final tecrübesiyle 9, 10, 11 ve 12. sınıftaki her öğrencimize vereceğimiz Final ders ve soru kitapları üzerinden konuları pekiştireceğiz.

Her ay öğrencinin bilgi ve öğrenme düzeyini ölçecek konu kontrol sınavları yapıp öğrencilerle birebir ilgileneceğimiz eğitim programlarımız hazır. Temel Lise ücretleri, dershane ücretlerinden biraz fazla. Eğitim verilen ders ve gün sayısı dikkate alındığında lise ücretleri aslında dershane ücretlerinden daha düşük. Burada tek handikap Milli Eğitim Bakanlığı’nın Temel Liselere verdiği sınırlı kontenjan. Her sınıfa (9, 10, 11 ve 12. Sınıfa) toplam kontenjanın ancak yüzde 30’u kadar öğrenci alabileceğiz. Yani tek oturumda 200 öğrenci alan bir lise her sınıfa en fazla 60’ar öğrenci alabilecek. Bu nedenle Temel Lise düşünen velilerin kayıt yaptırmakta acele etmeleri gerekir.” dedi.

Karabük Final Temel Lisesi Çarşı Şubesi Kurucu Temsilcisi Mürsel Görkem ise,“Dershanelerimiz dönüşüm programına alınmış olup, en kısa zamanda kuruluş işlemleri tamamlanacaktır. Açılacak liseler Anadolu Lisesi statüsünde okullar olacak. Karabük’te 29 yıllık bir dershanecilik birikiminin hizmete girecek bu kurumlarda daha da anlam kazanacak ve mutlak başarıyı hedefliyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74