KARABÜKSPOR'DA ADANA DEMİRSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI

KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ YÜCEL İLDİZ:  “S

Güncel 03.03.2016, 11:04 03.03.2016, 11:04
12
KARABÜKSPOR'DA ADANA DEMİRSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
banner36
KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ YÜCEL İLDİZ:
 “STRATEJİK AÇIDAN SON DERECE ÖNEMLİ BİR MAÇ”
 “SİNİRLERİMİZİN ÇEVİK GİBİ OLMASI LAZIM”

 
20160302AW676141_02PTT 1. Lig takımlarından ve liderliği zorlayan Kardemir Karabükspor, hafta sonu sahasında konuk edeceği Adana Demirspor maçının hazırlıklarına başladı.

Çamlık sahasında Teknik Direktör Yücel İldiz yönetiminde çalışmalara başlayan kırmızı-mavili ekip düz koşu ve istasyon çalışması yaptı. Antrenmanda kerim Zengin takımdan ayrı düz koşarken, sakatlığı süren Murat Akça çalışmada yer almadı.

Antrenman sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Adana Demirspor maçının stratejik açıdan çok önemli olduğunu söyleyerek, “Sahada futbolcularımızın ve hepimizi sinirlerinin çevik gibi olmalı” dedi.

“STRATEJİK AÇIDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ”

Pazar günü Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nın zorlu ve zevkli bir mücadeleye ev sahipliği yapacağını kaydeden İldiz, “Hafta sonu son derece zorlu bir müsabaka oynayacağız. Adana Demirspor’da grubun en iddialı takımlarından bir tanesi. Özellikle üst sıralardaki takımlar arasında en iddialı takımlardan bir tanesi.

Biz de iddialıyız ve hafta sonu iç saha avantajını en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Bizim hesaplarımıza göre içeride kayıp vermememiz lazım. Stratejik açıdan olsun bu maç bizim için son derece önemli. Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı hafta sonu zorlu ve zevkli bir mücadeleye sahne olacak.

Karabüklüleri ve Mavi Ateş taraftarımızı tribünlere davet ediyoruz. Çetin bir mücadele olacak ve taraftarımızın desteği ile zorlukların üstesinden geleceğiz” ifadesinde bulundu.

“ÇOK CİDDİ HAZIRLANIYORUZ”

Adana Demirspor’da teknik direktörlük değişikliğinin mücadeleye etkisi olup olmayacağı yönde bir soruya ise Yücel İldiz, “Nihayetinde kadrolar sahada oynuyor.

Zaman zaman bu tip maçlarda davranışların lehte ve aleyhte etkileri olabiliyor. Bundan etkilenmeden kendi oyun prenslerimizi sahaya sürüp maçı kazanmak istiyoruz.

Adana Demirspor’un içinde bulunduğu durum ve koşullar antrenör değişiklikleri farklı reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Bunu sahada göreceğiz. Biz kendi penceremizden baktığımız çok ciddi şekilde hazırlanıyoruz” cevabını verdi.

20160302AW676141_03“SİNİRLERİMİZİN ÇEVİK GİBİ OLMASI GEREKLİ”

Takımın gol yollarındaki sıkıntılarının devam etmesi devre arasında takıma katılan Kabananga’nın kadroda yer almasının da sorulması üzerine İldiz, şu cevabı verdi: “Kabananga’da sıkıntı yok ve giderek uyum sağlıyor. Ondan da faydalanacağız.

3. bölgede zaman zaman özellikle deplasmanlarda yakaladığımız pozisyonları atamama beceriksizliğimiz devam ediyor. Bu gerçeği kabul etmemiz lazım. İç saha maçı oynayacağız ve kazanmak zorundayız.

Sahada futbolcularımızın ve hepimizi sinirlerinin çevik gibi olmalıdır. Kalan maçlarımızın hepsi final niteliğinde ve bu bilinçle sahaya çıkacağız.”
Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39