KARABÜKSPOR YENİ SEZONDA İDDİALI

KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ TOLUNAY KAFKAS:  

banner73
Güncel 05.07.2014, 15:20 05.07.2014, 15:20
9
KARABÜKSPOR YENİ SEZONDA İDDİALI
banner36

KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ TOLUNAY KAFKAS:


 

“ÖZELLİKLE AVRUPA BAŞTA OLAMAK ÜZERE HEM LİGDE HEM KUPADA İDDİALI BİR TAKIM OLACAĞIZ”


 


“İKİ YA DA ÜÇ TRANSFER DAHA GERÇEKLEŞTİRİNCE ÇOK GÜÇLÜ BİR KARABÜK OLACAK"


 

“GALATASARAY OLCAN’I ALARAK ÇOK İYİ TRANSFER YAPTI”


 

tolunay-kafkasKardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Karabükspor’un bu sezon başta Avrupa olmak üzere ligde ve kupada çok iddialı olacağını söyledi. Kafkas, Olcan Adın transferini de değerlendirerek, Galatasaray'ın çok iyi bir transfer yaptığını belirtti.

"GALATASARAY İYİ BİR TRANSFER YAPTI"

Bir televizyon programına telefonla bağlanan Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Tolunay Kafkas, eski öğrencisi olan Olcan Adın’ın Galatasaray'a transfer olmasını değerlendirerek, Galatasaray’ın çok iyi bir transfer yaptığını, Trabzonspor için ise büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

Kafkas, “Olcan’ın oyunculuğunu herkes biliyor. Oyunculuğundan çok kişilikli, karakterli, sağlam yapısı olan oynadığı takımlara her şeyini veren kaliteli entelektüel yapıya sahip bir oyuncu. Galatasaray çok iyi bir transfer yaptı ve Trabzonspor adına da büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Umarım her iki tarafa da hayırlı olur. Ben kendisini kendi çocuğum gibi severim ve onun başarıları bizim gururumuz olup Galatasaray’a büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Bazı oyuncuların gelişimi çok genç yaşta olmuyor ilerleyen yaşlarda oluyor. Olcan bu gelişimi hem Gaziantep hem Trabzonspor’da yakaladı. Şimdi de büyük bir kulüp olan Galatasaray’a transfer oldu. Sağlam bir kişiliği ve önemli özelliği olan bir oyuncu olduğundan bu ikisini bir araya getirdiği zaman her takımda çok rahatlıkla başarılı olabilecek ve takımın yıldızı olabilecek hem de bir takımı sırtlayabilecek her türlü yeteneğe sahip bir oyuncu” dedi.

Son yıllarda Trabzonspor’dan Galatasaray’a transferlerin olduğu yöndeki bir soruya ise Kafkas, “Takımlardan oyuncular başka takımlara gidebiliyor. Oyuncuların İstanbul kulüplerini tercih etmeleri doğal. Hem fazla para veriyorlar hem şöhret oluyorlar. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler” cevabını verdi.

“KULÜP BAŞKANI VE BEN BU SEZON ÇOK İDDİALIYIZ”

Karabükspor’un yeni sezon hazırlıklarına yarın başlayacağını da anlatan Tolunay Kafkas, konuyla ilgili şu bilgileri içeren açıklamada bulundu;

“İki gün Karabük’te çalışıp ve sağlık kontrollerinden geçtikten sonra Davraz’a gideceğiz. Birkaç transfer hamlemiz kaldı. O transferleri yaptığımız zaman özellikle Avrupa başta olmak üzere hem ligde hem kupada iddialı bir takım olacağız. Çok iddialı bir takım seyrettireceğiz Karabüklülere. Karabükspor bir eşik atlamak üzere. Bu sezon bizim için oldukça önemli. Bunu başarabilirsek bu sene beklentilerimiz ligde ilk 8 içinde takımı tutup Avrupa kupası şansı yakalayıp ya da kupayı kazanırsak Karabükspor daha farklı sularda yelken açacaktır. Transferi hedeflerin büyümesi ile değil, bütçe odaklı yapıyoruz. Başkanımız ve yönetim kurulumuz bu konuda çok dikkatli çalışıyor. Bütçeyi açmadan iyi oyuncuları alma gayretindeyiz. Şuan yapacağımız iki ya da üç transfer var. Onları gerçekleştirebilirsek gerçekten çok güçlü bir Karabük olacak. Ligde farklı yerlere oynayan bir takım olacak. Hem başkanım iddialı hem de ben çok iddialıyım. Bu sene iyi şeyler yapacağımı düşünüyorum”

Kafkas, Dünya Kupası'nda ise favorisinin Almanya olduğunu ve oynadığı futbol ve genç oyuncu gelişimine uzun yıllar yatırım yapmasından dolayı bir adım öne çıktığını ifade etti.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74