KARABÜKLÜ RÜMEYSA'DAN SULTAN KÖSEN'E DAVET

banner73
Güncel 30.06.2014, 15:10 30.06.2014, 15:10
66
KARABÜKLÜ RÜMEYSA'DAN SULTAN KÖSEN'E DAVET
banner36
20140627AW129595_03Karabük'te 2 metre 13,6 santimetrelik boyuyla dünyanın en uzun kızı olan 17 yaşındaki Weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, Guinness Rekorlar Kitabı için düzenlenecek etkinliğe Türkiye’nin 2 metre 51 santimetrelik boyu ile dünyanın en uzun adamı Mardinli Sultan Kösen’i davet etti.

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle haftada bir gün fizik tedavisi gören ve günün her gününü evinde geçiren Rümeysa Gelgi, 2 metre 13,6 santmetrelik boyu ile Guinness Rekorlar Kitabına girmenin mutluluğunu yaşıyor. Hakkında yapılan haberlerle gündeme oturan ve Türkiye’nin ikinci en uzun insanı olan Rümeysa Gelgi, 9 Temmuz’da düzenlenecek törene Mardinli Sultan Kösen’i davet etti.

Çok sayıda gazete ve televizyonda haberlerinin yer almasının kendisi için hayal edilmeyecek bir duygu olduğunu anlatan Rümeysa Gelgi,” Bütün insanların beni tanıyor olması ve sosyla medyada da en popüler olduğum söyleniyor. Benim için güzel bir duygu. İnsanlara karşı olan tabuları geçmişte yıkmıştım, şimdi daha güzel oldu. Sultan’ın benimle ilgili söylediklerini internette okudum ve hatta mümkün olsa 9 Temmuz’da Guinness Rekorlar Kitabı için düzenlenecek etkinlikte burada görmek isterdim. Aynı törende birlikte olmayı arzulardım. Eşi ile birlikte Safranbolu’ya gelirse beni çok mutlu eder” dedi.

Zamanının çoğunu evde geçirdiğini de anlatan Rümeysa Gelgi, “Kitap okuyorum ve internette dolaşıyoruz. Bir çok şeyde annemden yardım alarak yaşıyorum. Küçük yeğenim var ve zamanın çoğunu onunla geçiriyorum. Haftada bir gün Fizik tedavisi görüyorum. Bunun dışında evde de egzersiz yapmaya çalışıyorum. Benim için sorunlardan biride giydiğim elbiselerdir. Küçükken daha zordu ve büyük beden elbise ve ayakkabı hiç bulamıyorduk ama şimdi eskiye göre çok daha iyi buluyorum. Zaten kıyafetlerimin büyük çoğunluğunu özel diktiriyoruz. Ayakkabı büyük bir sıkıntı ve Türkiye’de yaptıramıyoruz. 51 numara olarak giydiğim ayakkabıları internet üzerinden ABD’den getirtiyoruz. Bunun yanında evde yaşadığım en büyük sıkıntılardan biri ise kapı boylarının standart olması. Boyumun dezavantajlarından biri de bu” dedi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74