KARABÜK'E DİŞ HASTANESİ

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu,Karabük Üniversitesi bünyesinde kurulacak Diş Hekimliği Fakültesinin ardından

banner73
Güncel 29.05.2013, 14:20 29.05.2013, 14:20
25
KARABÜK'E DİŞ HASTANESİ
banner36

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu,Karabük Üniversitesi bünyesinde kurulacak Diş Hekimliği Fakültesinin ardından Diş Hastanesinin de projelendirildiğini ve çalışmaların başlayacağını söyledi.

20130528AW000617_01Karabük ve çevresi için Tıp Fakültesinden sonra Diş Hekimliği Fakültesi’nin de YÖK tarafından kabul edilmesinin Karabük’ün sağlık kenti olmaya doğru süratle ilerlediğini gösterdiğini belirten Ustaoğlu, “Karabük halkı için Ağız ve Diş Sağlı hizmetinin gelecek yıllarda en üst kalitede alacağının bir göstergesidir. Diş Hastanemiz de kurulduğu zaman Karabük’ten hiçbir vatandaşımız ağız diş sağlığı sorunu nedeniyle Ankara ve İstanbul’a artık sevk edilmeyecek. Ortodontin tedaviler ve diğer fetodontik tedavileri burada en üst seviyede olacak. Burada üniversite ile daha üst cerrahi müdahaleler daha rahat yapılacak. Burada çok genç yetenekli ve kabiliyetli diş hekimlerimiz var. Bu hekimler Diş hekimliği fakültesi ile akademik kariyer yapma imkanı bulacaktır. Burada bir insan bütün sağlık ve eğitim hizmetlerinin verildiği şehirde yaşamayı tercih edecek. Bu ayrıca ketin göç vermesinden yana göç almasını da sağlayacaktır. Ağız ve Diş Sağlığı hizmetinin en üst seviyede yapılacak olan Diş hastanesinin şimdiki Devlet Hastanesinin bulunduğu yerde halkımıza hizmet verecek. Diş hekimliği Fakültesi ile afiliye olmuş birlikte çalışan bir hastane olacak. Orada 50’den fazla diş hekimi çalışacak. Diş protez laboratuarları yapılacak. Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte çalışacak. Yapılacak hastanemizin yeri konusunda ise Devlet Hastanesinin arkasından otopark olarak kullanılan alan belirlendi. Hastanenin ileriye dönük tüm bölgenin ağız ve diş sağlığını üstelenecek 500 bin nüfusa endeksli olarak inşa edilmesi yönünde çalışmamızı yapıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74